20 C°

Serie A

Marcelo Brozović asistirao Romelu Lukakuu u pobjedi Intera, veliki preokret Monze protiv Fiorentine

23.04.2023. 17:45

RIM  Nogometaši Monze ostvarili su veliki preokret i svladali Fiorentinu sa 3-2 (2-2) na svom terenu u susretu 31. kola talijanskog prvenstva.

Gosti iz Firence u ranoj su fazi utakmice poveli sa 2-0 golovima Kouamea (8) i Saponare (13), no domaći su već do odmora poravnali nesretnim autogolom Biraghija (26-ag) i golom Mote (43), da bi u nastavku preokret kompletirao Pessina (59-11m).

Monza, kojoj je ovo prva sezona u Serie A u klupskoj povijesti, s ova je tri boda stigla na 12. mjesto sa 41 bodom, samo bod više ima 10. Fiorentina.

Mirko Marić nije konkurirao za nastup u momčadi Monze kao niti ozlijeđeni Josip Brekalo kod Fiorentine.

Ranije u nedjelju Inter je kao gost uvjerljivo sa 3-0 (0-9) svladao Empoli. Gosti su poveli u 48. minuti susreta golom Romela Lukakua nakon dodavanja Marcela Brozovića. Lukaku je na 2-0 povećao u 76. minuti. Konačan rezultat postavio je Lautaro Martinez dvije minute prije kraja utakmice. Hrvatski reprezentativac Brozović je igrao do 77. minute.

Inter je sada peti na ljestvici sa 54 boda, dva manje od četvrte Rome koja će u ponedjeljak igrati protiv Atalante, a jednim više od šestog Milana koji će kasnije u nedjelju igrati protiv Leccea.

Vodeći Napoli ima 75 bodova, 14 više od drugog Lazija, a 16 više od trećeg Juventusa protiv kojega će igrati u nedjelju navečer.