6 C°

Serie A

Martin Erlić i Josip Brekalo igrali u minimalnoj pobjedi Sassuola protiv Fiorentine

07.01.2024. 08:08

Cijelu utakmicu za Lecce u remiju s Cagliarijem odigrao je Marin Pongračić

SASSUOLO  U posljednjem subotnjem ogledu 19. kola talijanske Serie A nogometaši Sassuola su pred svojim navijačima s minimalnih 1-0 pobijedili Fiorentinu.

Pogodak odluke postignut je već u devetoj minuti, a strijelac gola vrijednog tri boda bio je Andrea Pinamonti. Obje momčadi su postigle po jedan pogodak koji je poništen nakon VAR provjere, dok je tragičar bio gostujući igrač Bonaventura koji u 65. minuti nije realizirao jedanaesterac za 1-1.

Hrvatski nogometaši Martin Erlić i Josip Brekalo bili su u udarnim sastavima svojih klubova. Erlić je odigrao cijelu utakmicu za Sassuolo, dok je kod Fiorentine Brekalo zamijenjen u 74. minuti.

Sassuolo se popeo na 14. mjesto ljestvice, dok je Fiorentina ostala četvrta.

Pobjednika nije bilo u ogledu Leccea i Cagliarija koji su odigrali 1-1. Domaći sastav je poveo nakon pola sata igre, a strijelac je bio Valentin Gendrey. Lecce ipak nije zadržao minimalno vodstvo do kraja, a konačnih 1-1 postavio je Gaetano Oristanio golom u 68. minuti. Cagliari je time osvojio tek treći gostujući bod ove sezone, u deset utakmica je sedam puta poražen, a tri puta je remizirao.

Cijelu utakmicu za domaći sastav je odigrao hrvatski obrambeni igrač Marin Pongračić. Lecce se nalazi na 13., a Cagliari se popeo za jednu poziciju i sada je na 17. mjestu ljestvice.

Nogometaši Monze pobjednički su odradili gostovanje ove subote, slavili su s 3-2 kod Frosinonea. Nakon prvog dijela Monza je imala već dva gola prednosti i to nakon što su strijelci bili Dany Mota u 18., odnosno, Carboni u 45. minuti. Neizvjesnost je s ovog ogleda, činilo se, isparila u 55. minuti i za to je krivac bio domaći igrač Soule koji je tada pogodio vlastitu mrežu. Odmah u sljedećem napadu domaći sastav je smanjio, Harroui je zabio za 1-3.

U 75. minuti je izgledalo kako je Frosinone i definitivno pao na koljena jer je ostao s igračem manje, isključen je Frattali, ali već u idućoj akciji domaćin je zabio novi pogodak. Soule, koji je ranije postigao autogol, ovaj put je zabio za 2-3, no više od toga Frosinone nije mogao. Monza se popela na deseto mjesto ljestvice, dok je Frosinone ostao na 14. poziciji.