Utorak, 23. travnja 2024

Ludi susret

Mbappe iz penala u 95. minuti donio PSG-u pobjedu, Neymar pocrvenio, a Marquinhos zabio gol i - autogol

28.12.2022. 23:39

PARIZ Na vrlo težak način, jedanaestercem u 96. minuti, nogometaši PSG-a su pred svojim navijačima svladali Strasbourg 2-1, u utakmici 16. kola francuske Ligue 1.

U prvih sat vremena igre u središtu pozornosti je bio Brazilac Marquinhos koji je u 14. minuti zabio gol za 1-0 PSG-a, ali je u 51. minuti pogodio vlastitu mrežu za 1-1, čime se pretposljednja momčad na ljestvici vratila u igru za veliko iznenađenje.

PSG je upao u dodatne probleme kada je Neymar na brzinu, u 61. i 62. minuti, dobio dva žuta kartona i zaradio isključenje. Unatoč igraču manje PSG je bio bolji, ali je jalovo napadao. No, do pobjede je ipak stigao u sudačkoj nadoknadi. Mbappe je iznudio jedanaesterac, a kasnije ga je, u 96. minuti, sam izveo za pobjedu 2-1 svoje momčadi.

PSG je ostao na vrhu ljestvice te uz utakmicu više ima čak osam bodova prednosti u odnosu na Lens.

Lyon je u gostima svladao Brest 4-2. Na poluvremenu je bilo 3-1 za goste nakon golova Caquereta, Cherkija i Lacazettea iz jedanaesterca. Strijelac za Brest je bio Pereira Lage. U nastavku je svaka momčad postigla još po pogodak, za Brest je to učinio Mounie, a za goste Tete. Lyon je ostao osmi na ljestvici.

U četvrtak se u ovom 16. kolu još sastaju Lorient – Montpellier, Reims – Rennes, Nica – Lens i Marseille – Toulouse.