NBA liga

Oklahoma obranila prvo mjesto na Zapadu, 12 poena Šarića, 14 poena Šamanića

15.04.2024. 08:04

LeBron James briljirao u pobjedi Lakersa

OKLAHOMA CITY  Oklahoma City Thunder je lakoćom obranila prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji pobijedivši nezainteresiranu drugu postavu Dallas Mavericksa sa 135:86, dok je drugo mjesto osvojio Denver koji je slavio sa 126-111 na gostovanju u Memphisu, iskoristivši domaći poraz Minnesote od Phoenixa (106:125).

Sunse je predvodio Bradley Beal s 36 koševa i uveo ih u doigravanje, jer su Los Angeles Lakersi svladali New Orleans Pelicanse sa 124:108. Briljirao je LeBron James sa 28 koševa, 17 asistencija i 11 skokova. Anthony Davis je imao 30 poena i 11 skokova.

To je ispala uvertira za ‘play in’ obračun koji će biti odigran u istoj dvorani u noći s utorka na srijedu po srednjoeuropskom vremenu. Pobjednik tog susreta će zauzeti poziciju sedmog nositelja na Zapadu i u prvom krugu doigravanja igrati protiv branitelja naslova, Denver Nuggetsa.

Poraženi će morati u borbu za poziciju osmog nositelja protiv pobjednika dvoboja devetoplasiranog Sacramenta i desetoplasiranih Golden State Warriorsa, koji su sezonu zaključili domaćom pobjedom 123-116 protiv Utah Jazza.

Dario Šarić je za pobjednike ubacio 12 koševa uz pet skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu za 12 i pol minuta. Kod Jazza je u početnoj petorci bio Luka Šamanić, a za gotovo 29 minuta u igri je došao do 14 poena, pet skokova, dvije asistencije i jedne ukradene lopte, ali je imao čak sedam izgubljenih lopti.

Momčad koja osvoji poziciju osmog nositelja u prvom krugu doigravanje ide na Oklahoma City Thunder.

Dva su para prvog kruga doigravanja poznata u Zapadnoj konferenciji: Minnesota (3) – Phoenix (6) i LA Clippers (4) – Dallas (5).