Četvrtak, 28. ožujka 2024

17 C°

Penali odlučili, Primorac slavi

17.06.2021. 07:09

Na kraju su odlučili jedanaesterci koji su nogometašima Primorca donijeli novu titulu pobjednika Županijskog nogometnog kupa. Dramatično i borbeno finale odigrano je jučer u Pridrazi, a u srazu za trofej našli su se trenutačno najbolji klubovi u županiji iza kojih je uspješna sezona u Trećoj HNL jug. Hrvatski vitez je poveo u trećoj minuti nakon što je Lazarevski na 17 metara, po sredini, od svog gola srušio Rodića. Slobodan udarac sjajno je izveo Smokrović koji je pogodio rašlje za vodstvo »vitezova«. Primorac se od početnog šoka brzo oporavio i 25. minuti Vodopija izbija sam ispred vratara Ivandića koji ga ruši izvan svog šesnaesterca. Ivandić je dobio izravan crveni karton, a na gol je stao vratar Karlo Jurjević koji je ušao umjesto Rodića. Nastavili su Biograjci tražiti izjednačenje, a najbolju priliku u prvom poluvremenu nije iskoristio Brkić čiji je udarac posedarska obrana odbila s gol crte. Hrvatski vitez je i u drugom poluvremenu čekao priliku iz kontre i u 57. minuti bio je blizu povećanja vodstva. Smokrović je odigrao povratnu loptu za Rončevića koji je s pet metra neometan promašio okvir gola. Vrlo brzo nakon toga Primorac je izjednačio. Sve je sam napravio Nikola Juršić koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Prošao je po desnoj strani, Pedišić ga nije uspio zatvoriti i udarac lijevom nogom završio je u posedarskoj mreži – 1:1. U 64. minuti Primorac ostaje bez još jednog igrača, Tokić u kontri ruši Lokina i dobiva drugi žuti karton. S dva igrača više Primorac je očekivano dominirao, ali su se Posedarci uspjeli obraniti. U posljednjoj minuti Krešimir Sunara, trener Primorca, na gol umjesto Mate Stojanova šalje Luku Borgelotta koji se prometnuo u biogradskog junaka nakon što je u prvoj seriji obranio jedanaesterac Josipu Jurjeviću, a potom u četvrtoj i Roku Kovaču. Imao je Karlo Torbarina priliku u petoj seriji ostaviti svoju momčad u igru, ali je njegov snažan udarac pogodio gredu i biogradsko slavlje je moglo početi.
– Hrvatski vitez se još jednom potvrdio kao momčad koja nam ne odgovara. Igraju dosta čvrsto, što nam stvara puno problema. Rano smo primili gol i nakon toga smo morali dati sve karte u napad. Na kraju se igralo na jedan gol, odnosno na lutriju penala. Čestitam igračima na pobjedi i na onome što smo zajedno ostvarili ovo proljeće. Osvajanjem Kupa smo na neki način spasili sezonu i ispunili sve ciljeve. Kada sam došao bilo je nekih poraza koje možda nismo očekivali, ali sve je dobro završilo – izjavio je Krešimir Sunara.
– Tvrda utakmica koji su odlučili detalji i sreća. Žao nam je zbog poraza, ali moji igrači zaslužuju čestitke za ono što su odigrali ove sezone, kao i za prikazano u finalu Kupa. Ostali smo bez dva igrača na terenu i nismo se predavali. Čestitam Primorcu na pobjedi i želim im sve najbolje u Hrvatskom kupu – rekao je Josip Butić, trener Hrvatskog viteza.

PRIMORAC 4 (1) – HR. VITEZ 3 (1)
PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina. Gledatelja: 300. Sudac: Matej Čulina (Pridraga). Pomoćnici: T. Čulina (Pridraga), Mijić (Rodaljice). Strijelci: 0:1 Rončević (3’), 1:1 Jurišić (59’). Jedanaesterci: J. Jurjević – Borgelott brani, Ješe – vratnica, 1:2 Ivandić, 2:2 Lazarevski, 2:3 Smokrović, 3:3 Birkić, Kovač – Borgelott brani, 4:3 Jurišić, K. Torbarina – greda. Žuti kartoni: Lazarevski, Brkić, Vodopija (Primorac); Pedišić, Tokić, Jurić, J. Jurjević, K. Jurjević, Klanac (HV Posedarje). Crveni karton (obojica HV Posedarje): Ivančić (25’), Tokić (drugi žuti, 64’).
PRIMORAC: Stojanov (od 90’ Borgelott), Birkić, Ješe, Vodopija, Klopp, Lazarevski, Reza (od 80’ De Angelis), Pranić (od 80’ Labus), Okechukwu (od 46’ Jurišić), Brkić (od 46’ Lokin), Mondziaou. Trener: Krešimir Sunara.
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: Ivančić, Pedišić (od 65’ Ivandić), Klanac, D. Torbarina, Rodić (od 26’ K. Jurjević), Rončević (od 80’ Kovač), Smokrović, Jurić (od 65’ Surać), Tokić, J. Jurjević, K. Torbarina. Trener: Josip Butić.