TREĆA NL JUG

Primorac (B) slavio na Stanovima, remi HV Posedarja

Autor: Drago Bajković

26.11.2022. 17:11

U 15. kolu Treće NL jug Zadar je na Stanovima poražen od Primorca (B) rezultatom 1:3. Biograjci su kada se sve zbroji i oduzme bili bolji i sasvim zasluženo pripao im je “županijski derbi”. O tome svjedoči i podatak da su pored tri pogotka isto toliko puta pogađali vratnicu Zadrova gola, a jedan im je pogodak poništen zbog zaleđa. Zadrani su imali svoje periode igre, ali bila je to jedna od mršavijih predstava domaćih ove sezone na Stanovima. Momčad iz kraljevskog grada u vodstvo je doveo Yusuf Musa u 39. minuti dvoboja. Zadrani se vraćaju početkom drugog poluvremena kada je Marko Jordan pogodio mrežu Čulina u 50. minuti. Međutim, Biograjci su drugim pogotkom Muse na ovoj utakmici u 57. minuti i golom Tina Pavlovića u 88. zasluženo došli do pobjede i tri vrlo vrijedna boda na kraju jesenskog dijela sezone.

Hrvatski vitez Posedarje je u 15. kolu Treće NL jug na svom igralištu Gordan Demo ugostio momčad Vodica. Posedarci su na oproštaju od jesenskog dijela sezone odigrali neriješeno, konačan rezultat bio je 1:1. Vodice su bile vrlo blizu iznenađenja jer su vodile sve do 77. minute. U vodstvo je goste doveo Luka Celić u 25. minuti dvoboja. Zgoditak vrijedan boda zabio je Mate Knežević u 77. minuti. Ipak, više od remija momčad Marka Pinčića nije uspjela ostvariti.

Zagora je jesenski prvak s 36 bodova nakon što je u ovome kolu uvjerljivo slavila u Parku mladeži protiv Splita pobijedivši 1:5. Zadar je na prvi pratitelj s 32 osvojena boda i nadajmo se da će u nastavku sezone dostići trenutačnog lidera. Hrvatski vitez Posedarje je također visoko na ljestvici, s 26 osvojenih bodova zauzima 4. poziciju, dok je Primorac (B) osmi s tri boda manje.