RED BULL SOAPBOX UTRKA Treće mjesto osvojio tim Barakuda Raceing Team – Rarog Kake Bake Zaglav

16.09.2019. 07:33

Završila je spektakularna Red Bull Soapbox utrka centrom Zagreba, a pobijedila je ekipa Jamaica Bob Teamaiz Međimurja. Drugo mjesto pripalo je timu NASA 2 Tokio Drift, a treće mjesto zauzeo je tim Barakuda Raceing Team – Rarog Kake Bake Zaglav.
Red Bull Soapbox je utrka za vozače amatere u ručno izrađenim vozilima. Pod motom »Utrka pogonjena gravitacijom«, zagrebački Red Bull Soapbox ušao je u povijest kao 129. Soapbox utrka u svijetu koja je u 19 godina povijesti Red Bull Soapbox posjetila više od 52 zemlje, a ovu neobičnu i ludu utrku pratilo je gotovo pet milijuna ljudi.
Zadatak vozača ručno izrađenih i jedinstvenih jurilica bio je spustiti se stazom do cilja što prije i zadržati jurilicu u jednom komadu. A to je učinilo više od 60 timova. Posao im nije bio lak jer ih je putem čekalo nekoliko prepreka na putu od Kazališta Komedija do Manduševca. Za početak su jurili niz strmu rampu, ohladili se u izgrađenoj praonici automobila, testirali upravljivost svojih bolida na šikanama, a zatim su pokušali ostati u čitavom vozilu na kickeru visine od 30 centimetara te se provesti preko »Hendrixovog mosta« da bi zavržili u ciljnoj ravnini. Bilo je nekoliko izlijetanja sa staze, a jedna je »mesna« ekipa – Pršutnina Imotski – za svoju izvedbu od žirija dobila same desetke.
Tim Barakuda Racing – Rarog Kake Bake Zaglav 2011. godine je u svom bolidu Barakuda osvojio srca publike i kritike, a ove su godine predstavlli svoju jurilicu Raroga – vrstu jadranskog morskog raka, poznatijeg kao hlap koji svojim klještama drobi sve pred sobom. U timu su sudjelovali Ive Špralja za volanom, Zvonko Špralja kao suvozač, Nikola i Toni Čuka, braća zadužena za dizajn, Šime Špralja kao stručni suradnik te duhovni vođa ekipe Neno Stojaković. Svi oni su ljubitelji su brzina i dobre zabave.