Utorak, 23. travnja 2024

Azijsko prvenstvo

Reprezentacije Katara i Jordana igrat će u finalu Azijskog nogomenog prvenstva

07.02.2024. 18:24

Jordan je po prvi puta u svojoj povijesti izborio finale, dok će Katar u subotu tražiti put do drugog naslova prvaka nakon slavlja 2019. godine

DOHA  U subotnjem finalu Azijskog nogometnog prvenstva igrat će Jordan i domaćin Katar koji je u drugom polufinalu, odigranom ove srijede, pobijedio Iran s 3-2.

Jordan je po prvi puta u svojoj povijesti izborio finale, dok će Katar u subotu tražiti put do drugog naslova prvaka nakon slavlja 2019. godine. Iran ostaje na tri naslova pobjednika, a posljednjeg su Iranci osvojili daleke 1976. godine.

Odlična je bila polufinalna utakmica u kojoj je Katar slavio 3-2, ali su Iranci poveli već u četvrtoj minuti. Vrlo lijepi pogodak, poluškaricama, tada je postigao igrač Rome Azmoun. Katar je vrlo brzo izjednačio i to na sretan način u 17. minuti, lopta se nakon udarca Gabera odbila i prevarila iranskog vratara za 1-1.

Krajem prvog dijela Afif je pogodio za preokret i 2-1 domaćina ovog prvenstva, ali je potom Iran imao snage za povratak te je Jahanbakhsh realizirao jedanaesterac u 51. minuti za 2-2.

Katarski junak na kraju je bio Almoez Ali koji je u 82. minuti spretno reagirao u suparničkom šesnaestercu te je postigao pogodak vrijedan finala i za konačnih 3-2. U sudačkoj nadoknadi je bilo itekako uzbudljivo s pregršt prilika za pogodak na obje strane, iako je Iran imao igrača manje nakon crvenog kartona Khalizadeha.

Jahanbakhsh je u 102. minuti pogodio vratnicu i ostao milimetrima blizu gola za 3-3, ali je i Katar promašio dvije sjajne šanse za 4-2.

U utorak je ulazak u finale izborio Jordan koji je s 2-0 pobijedio Južnu Koreju.