Roko Begonja u Zadru ostvario plasman na U-16 prvenstvo Hrvatske

08.10.2018. 13:09
Roko Begonja u  Zadru ostvario  plasman na U-16  prvenstvo  Hrvatske

Na U-16 Međužupanijskom prvenstvu u ribolovu štapom s  obale mladi virski udičari ostvarili su prvi plasman na Prvenstvo Hrvatske koje će se od 26. do 28. listopada održati u Puli. Na zadarskom kvalifikacijskom natjecanju udičar ŠRD „Vira“ Roko Begonja zauzeo je  ukupno 16. mjesto što mu je donijelo povijesni plasman na državno prvenstvo, dok je drugi predstavnik virskog kluba Vito Liverić zauzeo posljednje 48. mjesto. No Vito je prvog dana natjecanja na zadarskoj rivi  lovio s temperaturom zbog koje nije ni nastupio drugog dana, dok je  nadareni udičar Roko prvog dana imao najbolji ulov. Uhvatio je primjerak od 196 grama ili sedam riba težine 484 grama, što je bilo dovoljno  za 18. mjesto prvog dana, dok je drugog dana uhvatio 15 riba težine  670 grama za 20. mjesto u poretku, odnosno konačno 16. mjesto (38.0  je zbroj plasmanskih bodova). Liverić je uhvatio također sedam riba prvog dana natjecanja, i to težine 264 grama, no ostao je bez pravog plasmana zbog odustajanja drugog dana. Pobijedio je Angelino Perkov iz  tribunjske „Pirke“ s najmanjim zbrojem plasmanskih bodova (10.0).  Nastupila je i Viranka Tamara Čavrag, ali ne u konkurenciji udičara već  kao nulti natjecatelj ili takozvano „smetalo“. U momčadskom poretku  ŠRD „Vir“ je zauzeo 16. mjesto od 32 momčadi koje su nastupile na  Međužupanijskom prvenstvu u Zadru, a pobjedu su odnijeli pojedinačni prvak Perkov i njegov klupski kolega Vito Ferara iz „Pirke“.
Na PH u Puli Begonja je određen kao natjecatelj IV. jakosne skupine  sa Stipanom Barišićem iz biogradske „Podlanice“, dok će od drugih  županijskih predstavnika u II. jakosnoj skupini nastupiti Danijel Vujica  iz zadarskog „Zubaca“ te u III. Domagoj Pribolović, Veronika Kirinčić,  Ivan Pribilović (svi „Podlanica“ Biograd) i Luka Mužanović iz zadarskog  „Zubaca“.