10 C°

Roko Erslan najbolji igrač Orion kupa

03.01.2018. 11:26

U Vinkovcima je 29. i 30. prosinca odigran košarkaški turnir juniorskih momčadi na kojima je Zadar u konkurenciji šest klubova osvojio prvo mjesto. Momčad Rajka Vidakovića u skupini je pobijedila Škrljevo i Vinkovce, a potom je u finalu bila bolja od Zagreba. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Roko Erslan koji je imao i najbolju ukupnu valorizaciju (25.45), a titula najboljeg strijelca pobjegla mu je u posljednji trenutak budući da ga je za manje od pola koša preskočio Gabrijel Divić iz Zagreba (Erslan 22, Divić 22.33). Erslan je izabran i u najbolju petorku turnira u kojoj je od Zadrana i Luka Sunara.
Rezultati u skupini: Zadar – Škrljevo 79:72 (Erslan 28, Sunara 13), Vinkovci – Zadar 33:86 (Erslan 25, Bašić 16, Barbaroša 11, Purić 10).
Za Zadar su nastupili: Ivan Bašić, Luka Sunara, Ante Kozulić, Lovre Paleka, Roko Erslan, Lovre Višić, Zachary Purić, Karlo Gardijan, Vito Barbaroša, Dominik Zelanto.
Finale
ZADAR 72
ZAGREB 65
(16:14, 15:23, 21:8, 20:20)
ZADAR: Sunara 8, Kozulić 4, Erslan 13, Purić 12, Zelanto 5, Bašić 11, Paleka 14, Višić, Gardijan, Barbaroša 5. Trener: Rajko Vidaković.
ZAGREB: Bačevina 3, Vujatović 4, Macner 15, Divić 22, Palokaj 19, Ogrizović 2, Majstorović, Herceg, Badžim, Vujević, Kovačević. Trener: Andrej Tesla.

Mlađi kadeti pretposljednji u Dubravi
Mlađi kadeti (2004./05. godište) Zadra nastupili su na 25. Božićnom kupu u Zagrebu (Dubrava) gdje u konkurenciji 16 momčadi završili na pretposljednjem, 15. mjesto. Jedinu pobjedu Zadar je upisao u utakmici za 16. mjesto u kojoj je pobijedio Kastav 37:35. U skupini C Zadar je izgubio od slovenskog Grosuplja (23:61), Dubrave (32:43), i mađarskog Ratgebera (30:53), a potom i od Splita 31:60 u borbi za plasman od 13. do 16. mjesta. U slovenskom finalu Helios je pobijedio Grosuplje.
Pod vodstvom trenera Alena Zdrilića za Zadar su nastupili: Niko Berović, Andrija Diklan, Ivan Baričević, Niko Šare, Šimun Lončar, Lovre Fabulić, Vid Jovančević, Bruno Maraš, Marko Viduka.