Rotacije donijele tri boda

Autor: Čedo Fabulić

03.02.2013. 23:00

Vrlo važna pobjeda zadarskih odbojkaša protiv gostiju iz Karlovca prije formiranja Lige za prvaka u Skupini II. Osim u prvom setu koji su Zadrani izgubili u preostala tri odigrali su na pravoj razini i na kraju slavili tri boda.
Prvi set počeo je loše za Zadrane. Nakon izjednačenih 5:5 gosti prelaze u vodstvo da bi na polovici ponovo bilo izjednačeno (15:15). No, Karlovačni opet pritišću i sa 22:18 odlaze 25:20. U drugom setu sada pritišću domaći, vode sa 4:0 i nakon 5:2 drže razliku od nekoliko poena. Gosti su priprijetili došavši na 20:19, ali ipak “plavi” rješavaju set u svoju korist.
Treći set bio je vrlo zanimljiv i pun preokreta. Naime, gosti su poveli, a Zadrani dvaput izjednačavaju, najprije na 7:7, a kasnije na 12:12 te preokrenuti na 14:12. Nekoliko uzastopnih poentiranja dovodi Zadar na (ne)dostižnih 21:16. Međutim, gosti se ne predaju i dolaze na 23:20 kada s boljom završnicom Zadrani slave sa 25:20. U četvrtom, ispostavilo se i posljednjem setu, gosti su se već “ispuhali”. Kod 5:5 Zadrani prave seriju i drže odstojanje na nekoliko poena te koriste daljnji pad igre Karlovčana i stvaraju najveći razliku od šest poena (19:13). Kada je trebalo set i utakmicu polako privesti kraju dolazi do opuštanja te Karlovac dolazi na opasnih 23:21, ali tu su gosti i ostali.
– Imali smo veliku stanku, mjesec i pol dana od posljednje utakmice nismo imali nijednu pripremnu utakmicu. To se vidjelo protiv Karlovčana, posebno na prijemu. Morali smo nešto mijenjati pa je Surać, koji je igrao dijagonalu, vraćen na prijem, što mu sigurno nije bilo lako. Uspjeli smo rotacijama probuditi momčad i na kraju pobijediti. Vjerojatno će Karlovac s nama u gornju skupinu te je dobro što prenosimo pet bodova od utakmica s njima. Predstoji nam utakmica s Opatijom u gostima koja praktički ništa ne znači tako da se idemo uigravati za nastavak prvenstva – rekao je Marin Masnić, trener Zadra.

ZADAR – KARLOVAC 3:1

(20:25, 25:21, 25:20, 25:21)
ZADAR – Dvorana 4 ŠC Višnjik. Gledatelja 30. Suci: Ivković i Marija Jakovac (oboje Split).
ZADAR: Burčul, Viduka, Čavrag, Surać, Radošević, Fuzul, Karamarko, Grubišić, Šestan, Kvartuč, Belić. Trener: Marin Masnić.
KARLOVAC: Anzulović, Ličina, T. Blauhorn, Vidaković, Jakšić, V. Blauhorn, Belan, Ščulija, Janjanin. Trener: Dino Vidaković.