Španjolski Kup

Sevilla, Athletic Bilbao i Mallorca izborili četvrtfinale Kupa kralja

17.01.2024. 07:27

Ivan Rakitić je igrao od 66. minute u pobjedi Seville nad Getafeom

MADRID  Nogometaši Seville, Athletic Bilbaoa i Mallorce izborili su plasman u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja.

Sevilla je u susretu osmine finala na gostovanju pobijedila Getafe sa 3-1.

Gosti su poveli već u osmoj minuti golom Sergia Ramosa, no u 23. minuti je izjednačio Jaime Mata. U drugom dijelu gosti su prelomili utakmicu s dva gola Isaaca Romera (48, 55). Ivan Rakitić je za Sevillu igrao od 66. minute.

Četvrtfinale je izborio i Athletic Bilbao koji je sa 2-0 porazio Alaves. Oba gola zabio je Asier Villalibre (28, 60).

Dalje ide i Mallorca koja je na gostovanju pobijedila drugoligaša Tenerife nakon produžetaka sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Kanađanin Cyle Larin u 120. minuti.

Danas se sastaju Valencia – Celta Vigo, Osasuna – Real Sociedad, te Girona – Rayo Vallecano, dok će u četvrtak snage odmjeriti Unionistas – Barcelona, te Atletico Madrid – Real Madrid.