Sonik-Puntamika i dalje bez pobjede na gostovanju

20.01.2012. 23:00

Misija osvajanja prvih, ali zlata vrijednih, bodova s gostovanja u Dubrovniku košarkašima Sonik-Puntamike se pokazala neuspješnom. Očekivano je to bio težak i borben susret u kojem je puno veći imperativ bio na strani domaćina te im je ovaj ogled bio praktički prva “meč lopta” za ostankom u ligi. Plantakovi igrači nisu ipak znali iskoristiti taj pritisak na leđima domaćina koji su i uz izostanak svog ponajboljeg igrača Roka Čiklića uspjeli u posljednjih deset minuta nadjačati Puntamičane.
Nije tako izgledalo na otvaranju koje je pripalo zelenima. Pešut je donio prvo vodstvo (6-7) koje se popelo do plusa od šest poena košem Jurline (9-15), sredinom prve dionice. Imali su Puntamičani istu razliku (16:22) i pred ulazak u drugu četvrtinu. Međutim tada Dubrovčani rade veliku seriju 15-0 i preuzimaju konce utakmice u svoje ruke. Razigrali su se Hajdić i Lučić, dok su po dva vezana šuta pogodili Diminić i Perić, a zeleni su upali u rupu iz koje su se iščupali sa spoznajom o sedam zaostatka (31:22). Taj dugi post Plantakovih igrača prekinuo je Marić košem i bacanjem (31:25) te su se uspjeli nametnuti do poluvremena. Proradio je Pešut koji je vrlo brzo zabio sedam poena te je zaostatak sveden na minimum (37:36). Za kraj prvih 20 minuta Dubrovčani su preko Oštrića zabili za 39:36.
Treća četvrtina je bila iznimno siromašna poenima, vanjski šut nije mazio ni jedne ni druge, no nije zato nedostajalo borbe. Polovicom treće četvrtine zeleni dolaze do vodstva poenima Ramljaka (43:44), međutim pokazalo se malo poslije da je to zapravo bilo posljednje što su uspjeli napraviti na ovoj utakmici. Vrlo brzo vratio je staro stanje Begić, prvom tricom uopće domaćina u utakmici, (49:45). Sa istog odstojanja se ušlo u posljednju četvrtinu u kojoj je trebalo samo nekoliko minuta Dubrovčanima da naprave odlučujuću seriju. Begić je pogodio drugi dalekometni šut (54:47), a nakon Ramljakove trice (56:50), Lučić i Hajdić pogađaju za 59:50. Nisu uspijevali Puntamičani ubaciti ništa od upućenog na koš, dok su na drugoj strani bili suočeni sa čestim slobodnim bacanjima Dubrovčana zbog bonusa. Domaćin je to vješto koristio i održavao deset poena prednosti koje je na račun razigranog Hajdića do kraja preraslo u visoku pobjedu.
Od pojedinaca najbolji na terenu je bio Mario Hajdić sa 21 poenom uz još trojicu dvoznamenkastih suigrača (Lučić, Perić, Begić) dok je kod zelenih Čakarun ubacio 21, a Pešut 15 poena.

DUBBROVNIK – SONIK-PUNTAMIKA 77:62

(20:22, 19:14, 12:11, 26:15)
DUBROVNIK – Dvorana u Gospinom polju.
DUBROVNIK: Božo, Kušt, Soko 3 (3-4), Karač 3 (1-2), Došen, Oštrić 5 (1-2), M. Hajdić 21 (9-12), Diminić 4, D. Hajdić, Lučić 15 (7-11), Begić 14 (2-2), Perić 12 (2-2). Trener: Željko Vreća.
SONIK-PUNTAMIKA: Jurlina 7 (3-4), Marić 7 (1-1), Segarić, Čakarun 21 (1-3), Pešut 15 (5-8), Dražović (0-4), Glavan, Jurjević 3, Grabovac, Ramljak 7 (2-2), Šarlija 2. Trener: Neven Plantak.
Šut za 2: Dubrovnik 23-36 (64%); Sonik-Puntamika 22-41 (54%).
Šut za 3: Dubrovnik 2-14 (14%); Sonik-Puntamika 2-13 (15%).
Slobodna bacanja: Dubrovnik 25-35 (71%); Sonik-Puntamika 12-22 (55%).
Skokovi: Dubrovnik 33 (26+7); Sonik-Puntamika 30 (23+7).