Utorak, 23. travnja 2024

18 C°

SP U RUKOMETU Izgubljena šansa za medalju

22.01.2019. 12:39

Hrvatski rukometaši izgubili su svaku šansu da se bore za medalju. Sinoć su poraženi od Njemačke s minimalnih 22:21 i na taj način ostali bez šansi da se bore za medalju. Bila je to izuzetno nervozna utakmica s obje strane. Velik dio utakmice, pogotovo drugog dijela Nijemci su bili bolji, ali Hrvatska je nekako našla snage da preokrene zaostatak te je došla nadomak velike pobjede. Nije išlo. Kada je bilo najpotrebnije, hrvatski rukometaši nisu odreagirali na pravi način, što su njemački rukometaši kaznili i ostavili Hrvatsku u borbi za Olimpijske igre.
Hrvatska je odlično krenula u utakmicu i povela 2:0 i 3:1, ali njemački rukometaši brzo su se oslobodili pritiska i serijom 3:0 poveli 4:3, pri tome iskoristivši dvije greške hrvatske reprezentacije. Ali dvije stvari su u tim trenucima išle u korist Hrvatske. Prva je bila Martin Šego koji je povezao nekoliko važnih obrana, a druga su bila čak tri isključenja domaće momčadi, što je Hrvatska samo djelomično iskoristila. Karačić je pogodio za 6:4, ali ekspresno su se Nijemci  vratili na 6:6, iako su ostali bez Martina Strobela, koji je nakon sudara sa Stepančićem izveden na nosilima. Igralo se gol za gol, ali po prvi puta su njemački rukometaši preuzeli vodstvo, nakon čega je Lino Červar zatražio minutu odmora i postavio napad "bez golmana". Prvi napad je prošao, Duvnjak je zabio bombu. Drugi napad nije i Njemačka je prvi puta zabila na prazan gol za 10:8.
Crna rupa se događala u tim trenucima, pogotovo u napadu gdje smo u deset minuta postigli sam jedan pogodak. Ali gruba igra Njemačke, ponovno je rezultirala s dva isključenja, što je Hrvatska iskoristila za novu seriju od 3:0 i pogotkom Karačića poveli smo 11:10, ali se nismo uspjeli obraniti i na poluvrijeme se išlo rezultatom 11:11.
Za razliku od prvog dijela, Hrvatska je znatno lošije ušla u drugi dio. Izuzetno se momčad Line Červara mučila u napadačkom dijelu, no s druge strane Šego je branio odlično i držao Hrvatsku u igri.
Manuel Štrlek, koji nije igrao u prvom dijelu, dobro je reagirao u drugome i s dva gola donio Hrvatskoj egal (13:13).
Malo je pogodaka padalo s obje strane, nervoza je bila izuzetna na obje strane, ali na žalost Hrvatska je više pogrešaka napravila i u 40. minuti je to njemački sastav kaznio i poveo 15:13.
Njemačka je u tim trenucima igrala bolje, mnogo lakše je dolazila do gola, a s druge strane Hrvatska je igrala loše u oba smjera, obrana je počela puštati, napad nije imao nikakvu ideju, ali Červarova momčad je "na mišić" uspijevala držati minimalan zaostatak i puhati Nijemcima za vrat.
Ipak, u 46 minuti Wiede je pogodio za 18:15, nakon čega je Červar morao pozvati time-out.
Štrlek je zabio, Šego skinuo zicer, zabio je i Šipić i deset minuta prije kraja Hrvatska je opet bila u igri jer je na semaforu stajalo 18:17. I drama je krenula, a u toj drami Šego je odlučio zaključati svoja vrata. Nijemci su se totalno izgubili, krenuli paničariti, a Hrvatska je to kaznila i preko Vrankovića povela 19:18. I skoro smo se obranili, ali Wiede je pogodio nemoguć šut. Pogodio je i Šipić za novo vodstvo četiri minute prije kraja utakmice. Uzvraća opet Wiede, koji jedino ima hrabrosti u njemačkoj reprezentaciji. I onda šok. Duvnjak je promašio, a iz kontre je zabio Pekeler za 21:20. Hrvatska nije iskoristila ni idući napad, suci su dosudili probijanje, a s druge strane Nijemci su pogodili preko Gensheimera, koji je do tada igrao katastrofalno. Horvat je zabio 30 sekundi prije kraja za -1, ali Njemačka je do kraja utakmice uspjela sačuvati loptu i osvojiti vrijedne bodove.
HRVATSKA 21
NJEMAČKA 22
HRVATSKA: Ivan Stevanović, Marin Šego (11 obrana), Domagoj Duvnjak 1, Luka Stepančić 2, Ivan Vida, Zlatko Horvat 2, Igor Karačić 4 (1), Alen Blažević, Manuel Štrlek 4, Željko Musa 2, Ivan Slišković, David Mandić 1, Jakov Vranković 1, Marin Šipić 3, Kristian Bećiri, Damir Bičanić
NJEMAČKA: Silvio Heinevetter (1 obrana), Andreas Wolff (8 obrana), Uwe Gensheimer 4 (2), Finn Lemke, Patrick Wiencek 1, Fabian Wiede 6, Hendrik Pekeler 3, Steffen Wienhold, Martin Strobel, Steffen Fäth 2, Patrick Groetzki, Kai Häfner 2, Matthias Musche, Fabian Böhm 2, Jannik Kohlbacher 2, Paul Drux
Sedmerci: Hrvatska 1-2, Njemačka 2-3
Isključenja: Hrvatska 8, Njemačka 10.