9 C°

Srebrna medalja Antoniji Čirjak iz TK Zadar

09.05.2018. 07:04

Na međunarodnom 17. Gacka Open taekwondo turniru za mlađe kadete i kadete 5. svibnja u Otočcu u organizaciji TK Otočac nastupilo je 230 natjecatelja iz 35 kluba.
Taekwondo klub Zadar predstavljalo je pet kadeta. Za kadete i kadetkinje ovo je bio i kriterijski turnir za izbor nacionalne rang liste pa je natjecanje dobilo visoku razinu kvalitete nastupom najboljih kadeta. Prošle 2017. Godine Ariana Oreč je bila najbolja kadetkinja do 51 kg na nacionalnoj rang listi te joj je na svečanoj skupštini saveza uručena i plaketa.
Na ovom turniru je najbolja bila mlađa kadetkinja Antonia Čirjak u kategoriji – 39 kg koja je pobjedama protiv Petre Šoše iz Obrovca i Nike Lucić iz Marjana došla do finala u kojem je izgubila od Marije Uglešić iz Montera te osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju.
Kod kadeta blizu medalji bio je i Frane Pavić (-53 kg), koji je u borbi za medalju izgubio od Ante Kovača iz Marjana. Karlo Uskok (-37 kg) izgubio je u borbi za medalju, dobio je nožni palac u oko te nije mogao nastaviti borbu. Megi Lerga (-59 kg) nakon prve pobjede, u borbu za medalju nije ušla jer je izgubila od Dore Perić iz Maksimira. Rea Marcelić (-33 kg) s jako malo iskustva u kadetskoj skupini ipak nije uspjela u borbi za medalju protiv Ene Grubšić iz Marjana.