21 C°

TREĆA LIGA JUG Biograjci se slavodobitno vratili iz Dubrovnika, Posedarci teško stradali u Klisu

12.11.2020. 13:08

U 14. kolu Treće HNL jug dva kluba iz Zadarske županije koji se natječu u ovome rangu, Primorac (B) i Hrvatski vitez Posedarje, imali su polovičan učinak. Točnije rečeno, jedni su uzeli puni plijen, dok su se drugi kućama vratili praznih ruku. Biograjci su gostovali u Dubrovniku gdje su slavili protiv ondašnjeg GOŠK-a pobijedivši ga rezultatom 1:3. Posedarci neće po dobrome pamtiti ovo kolo u kojem su u Klisu od domaćeg Uskoka doživjeli težak poraz od 5:0. Primorac (B) je napokon došao do gostujuće pobjede što će im sigurno donijeti dodatno samopouzdanje, a i pogled na ljestvicu sada je puno ljepši. Na Lapadu su odmah krenuli silovito i već do poluvremena vodili 0:3. Najprije je u 25. minuti pogodio Kevin Mondziaou, da bi u 33. autogolom Tonija Žile povisili na 0:2. Pred sam prvog poluvremena u 44. minuti Vice Birkć praktički rješava pitanje pobjednika u ovome dvoboju. Baldo Cicijelj je u 52. minuti uspio tek postići počasni pogodak za domaćine. Velika tri boda za Biograjce i druga pobjeda zaredom.
Posedarci su se u Klisu proveli kao »bosi po trnju« o čemu svjedoči u uvjerljivi poraz od čak 5:0. Seriju pogodaka domaćina otvorio je Zvonimir Teklić u 6. minuti, a nastavio je Josip Cikojević u 23. U 33. minuti precizan je Tonći Radovniković, a na 4:0 povisuje četiri minute kasnije Ivan Gilić-Kuko. Točku na »i« uvjerljivog slavlja domaćina stavlja Dario Vukasović u 69. minuti utakmice. Hrvatskom vitezu ostaje da se što prije oporavi od ovog poraza i na svom travnjaku pronađe snage i znanja za iskupljenje. A treneru Kristijanu Tuti da pod hitno nađe način kako na gostovanjima izbjeći ovako uvjerljive poraze koje bilježe u posljednje vrijeme.

Porazi vodećih
Što se tiče ostalih utakmica 14. kola valja naglasiti da ih je odigrano ukupno pet. Dvije vodeće momčadi Lige, Jadran LP i Zagora, na iznenađenje svih doživjele su poraze. Pločani su poraženi u Otoku gdje ih je domaći OSK svladao rezultatom 2:1. Bila je to utakmica s dva autogola, Prvog je dao Pločanin Ivor Krešić u 35. minuti, a drugog Otočanin Petar Bašić u 78. Pobjedu OSK-u donio je zgoditak Ante Kuliša u 72. minuti. Zagora je također teško poražena u 14. kolu i to od Uranije u Baškoj Vodi rezultatom 4:0. Redom su za domaćine pogađali Josip Jurendić (9’-11 m), Mateo Katić (17’), Stipe Brnić (35’) i Anđelo Vekić (88’). U sudaru dva susjeda, Neretvanca i Neretve, u Opuzenu je domaćin slavio 2:0. Opuzence je u vodstvo doveo Ante Mihaljević u 40. minuti, a Dino Deak je u 60. minuti s kreča potvrdio pobjedu. Utakmice Zmaj (B) – Sloga i Hrvace – Zmaj (M) nisu odigrane zbog zaraze koronavirusom u redovima ovih momčadi, a dvoboj Splita i Kamena predviđen je za 25. studenoga. Tijekom tjedna igrane su i dvije zaostale utakmice 13. kola u kojima su se sastali Kamen i OSK, te Sloga i Vodice.OSK je kao gosto slavio rezultatom 1:2, dok je Sloga s dva pogotka Marovića stigla do pobjede o 2:0 protiv Vodica.
Situacija na vrhu ljestvice nije se bitnije promijenila unatoč porazu dvije vodeće momčadi. Jadran LP je zadržao lidersku poziciju s 28 bodova, dok Zagora na 2. poziciji ima dva boda manje, ali i utakmicu manje. Na 3. mjestu je makarski Zmaj s 22 boda koliko ima i OSK na 4. poziciji. S 21 bodom na 5. mjestiu je Neretvanac, a s bodom manje slijede ga Uskok i Hrvace. Biogradski Primorac je s 19 osvojenih bodova na 8. mjestu, a toliko ima i Urania, ali s nešto lošijom gol razlikom na 9. poziciji. Na 10. mjestu je Zmaj (B) sa 17 bodova, a slijede ga sa 16 Kamen i Neretva. Split je na 13. mjestu s 15 bodova, a slijede ga s 14 GOŠK i HV Posedarje. Pretposljednja je sada Sloga s devet bodova, a isto toliko na začelju imaju i Vodice.

Nastavak niza i iskupljenje
U 15. kolu Treće HNL jug očekuje nas niz zanimljivih dvoboja ovoga vikenda. Biogradski Primorac će na svom travnjaku ugostiti Uraniju i pokušati pobjednički niz produžiti na tri utakmice. I jedna i druga momčad slavile su u 14. kolu pa je za očekivati da nas očekuje neizvjestan dvoboj. Ipak, Biograjci su papirnati favoriti i nadamo se da će tu ulogu opravdati i na travnjaku. Pobjeda bi Biograjcima značila puno i vinula bi ih u sam vrh trećeligaške ljestvice. Nadajmo se da će momčad iz kraljevskog grada odigrati kraljevski i goste put Baške Vode poslati praznih ruku.
Nad Posedarcima je imperativ pobjede, što zbog posljednjeg poraza, što zbog položaja na ljestvici. U goste im stiže dubrovački GOŠK kojem također gori pod petama. I jedni i drugi su poraženi u prošlome kolu i žele se iskupiti u dvoboju koji je pred njima. Hrvatski vitez igra na svom travnjaku i iz tog razloga je lagani favorit, ali itekako će njegovi igrači morati znojem natopiti dresove da bi došli do pobjede. Nadajmo se daje strateg HV Posedarja Kristijan Tuta našao dobitnu formulu i da će Posedarci travnjak Gordan Demo napustiti uzdignutih ruku slaveći osvajanje troboda.
U 15. kolu vodeći Jadran LP će kod kuće dočekati opasni Split i domaćinima sigurno neće biti lako doći do tri boda. Zagoru koju vodi Marko Pinčić očekuje također domaći ogled i to protiv Neretvanca koji igra sve bolje i u vrhu je trećeligaške ljestvice. Unešićani će se morati itekako potruditi kako bi došli do pobjede. Zmaj iz Makarske će ugostiti OSK, a Neretva Hrvace. Slogu očekuje domaći ogled s Uskokom, a Vodice će ugostiti Zmaja iz Blata na Korčuli. Definitivno nas očekuje vikend pun zanimljivih dvoboja.

Treća HNL jug

14. kolo: GOŠK Du. – Primorac (B) 1:3, Uskok – Hrvatski vitez Posedarje 5:0, OSK – Jadran LP 2:1, Urania – Zagora 4:0, Neretvanac – Neretva 2:0, Zmaj (B) – Sloga odgođeno, Hrvace – Zmaj (M) odgođeno, Split – Kamen (25. studenoga). 13. kolo: Kamen – OSK 1:2, Sloga – Vodice 2:0.
15. kolo: Primorac (B) – Urania, Hrvatski vitez Posedarje – GOŠK Du., Jadran LP – Split, Zagora – Neretvanac, Zmaj (M) – OSK, Neretva – Hrvace, Sloga – Uskok, Vodice – Zmaj (B).