1. ŽNL

Velebitska bura otpuhala Sabunjar

Autor: Alen Plahinek

05.03.2024. 12:05

Zanimljivo i intrigantno, da više od toga nije moglo, počeo je proljetni dio sezone u Prvoj ŽNL. Za navedena dva epiteta zaslužan je Velebit iz Benkovca koji je na svojem terenu srušio najbolju jesenskog prvaka Sabunjara. Završilo je 2:1 za Benkovčane, iako su Privlačani vodili od 23. minute pogotkom Bandala. Pred odlazak na odmor izjednačio je Šušak, a gol za pobjedu domaćih zabio je Duvnjak u 63. minuti. Sabunjar je ovime upisao prvi poraz sezone, dok je Velebit ostao na osmom mjestu.

Otkad je zasjeo na klupu Škabrnje ‘91, Josip Butić ne zna što su to remi ili poraz. Nakon dvije pobjede u Županijskom kupu i ulaska u četvrtfinale, stigla je pobjeda i na početku proljetne sezone u gostima u Crnom kod Dalmatinca. Poveli su gosti u 26. minuti preko Knežević, a onda je Krešić izjednačio u 58., samo minutu nakon što je ušao u igru. Tri boda Škabrnji donio je Franko Bilaver zabivši u 71. minuti. Hajduk je slavio protiv Galovca (2:1). Iako se zna da su Pridražani »opasni« domaćini, Galovčani za bilo kakav poraz nisu znali još od kraja listopada prošle godine. Taj savršeni niz prekinuli su Buljat u 55. te Zekan u 88. minuti. Prije toga Burčul je zabio za Galovac u 30. minuti. Ovom pobjedom Hajduk je ujedno i preskočio Galovac na četvrtom mjestu.

Tri susreta završila su 1:0. Pakoštane su na svojem Krču minimalnim rezultatom bile bolje od pretposljednje Polače. Jedini strijelac bio je Barešić u 88. minuti. Bibinje su, također kod kuće, bile bolje od Abecede sporta. Roko Delija u 34. minuti zabio je prvi i jedini gol na susretu. S tri osvojena boda te kiks Sabunjara, Bibinjci su se bodovno izjednačili s Privlačanima na vrhu ljestvice s 31 osvojenim bodom. Vodi i dalje Sabunjar zahvaljujući boljoj gol-razlici. Samo jedan gol viđen je i u petak na proljetnom otvaranju, kada je Dragovoljac zahvaljujući Letini pobijedio Zlatnu luku. Susret između Zemunika i Nove zore je odgođen.

DALMATINAC       1

ŠKABRNJA ‘91       2

CRNO – Igralište Stanko Baričević-Šole. Sudac: Tomislav Kuman. Pomoćnici: Mijić i Narančić. Strijelci: 0:1 Knežević (26’), 1:1 Krešić (58’), 1:2 F. Bilaver (71’).

DALMATINAC: Vulić, Vukšević, Džapo, Ročak, Skitarelić (od 57’ Krešić), Dušević, Jurica, Čakarun, Baždarić, Brzoja, Zdrilić. Trener: Ivan Grgurović.

ŠKABRNJA ‘91: J. Škara, Crnjak, Butić, Ivković (od 85’ Žilić), J. Vuković (od 88’ Brkić), Š. Škara, Knežević (od 69’ F. Bilaver), I. Vuković (od 46’ Jurić), K. Bilaver (od 46’ Smokrović), Lučić. Trener: Josip Butić.

VELEBIT       2

SABUNJAR       1

BENKOVAC – Gradski stadion. Sudac: Josip Barić. Pomoćnici: Čulina i Bačić. StrijelcIi: 0:1 Bandalo (26’), 1:1 Šušak (43’), 2:1 Duvnjak (63’).

VELEBIT: Jarmanović, Duvnjak (od 83’ Jurjević), Anić, Šušak, Matej Čirjak, Bačić, Filipović (od 90’ Tadić), Rašić (od 72’ Petrović), Marko Bačić (od 26’ Hasanović), Ćumurdžić (do 46’ J. Bačić).

SABUNJAR: Mate Viduka, Mihael Viduka (od 72’ Glavan), Ninčević, Lisica (do 46’ Kovač), Bandalo, Brkić, Rončević, Jurlina, Bašić, Škara, Bugarija (od 77’ Čirjak).

HAJDUK       2

GALOVAC       1

PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina. Sudac: Josip Anić. Pomoćnici: Katuša i Galac. Strijelci: 0:1 Burčul (30’), 1:1 Buljat (55’), 2:1 Zekan (88’).

HAJDUK: Karlić, Zekan, L. Čulina (od 46’ D. Čulina), Paleka, T. Baždarić, Remšak, Zubčić (od 63’ Gospić), Buljat (90+1’ Pedić), Viduka (od 63’ M. Baždarić), Senkić (od 90’ Mažar), Srzić. Trener: Marko Moravčić.

GALOVAC: Vrkić, Ninčević, Vukorepa, Jovančević (od 83’ Š. Burčul), Kožul, L. Burčul,Jurac, Šarić, R. Burčul, Kapitanović, Katuša. Trener: Alen Vedrić.

PAKOŠTANE       1

POLAČA       0

PAKOŠTANE – Igralište Krč. Sudac: Josip Budan. Pomoćnici: Narančić i Vrkić. Strijelac: 1:0 Barešić (88’).

PAKOŠTANE: Romić, Crnjak, Knez (do 25’ Barešić), Maksan, Batista-de-Araujo-Junior, Vulin (81’ M. Bačkov), F. Bačkov, Kurtov (od 90+2’ Prtain), Mitrović, Kazija, Lokin. Trener: Jugo Dominis.

POLAČA: Š. Prtenjača, L. Erlić, M. Čačić, Perković, D. Čačić, L. Prtenjača (od 46’ Bašić), Bobanović, Š. Erlić (od 46’ Čirjak (od 80’ Čakarun)), Ražnjević, S. Čačić, I. Prtenjača. Trener: Joso Vulić.

BIBINJE       1

ABECEDA SPORTA       0

BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: Žilić i Juko. Strijelac: 1:0 R. Delija (34’).

BIBINJE: M. Lisica, R. Delija, Lonić, Čule, Osmančević, Jurjević-Adžić, Lukić, Bralić, E. Lisica, Gambiraža, L. L. Lisica (od 83’ A. Delija). Trener: Marko Pinčić.

ABECEDA SPORTA: Jurki, Marić (od 79’ Crnjak), Dražić, Dunatov (od 83’ Tomić), Rados (od 83’ Pavičić), Ivčević, Vujević, Klanac, Marasović, Škara (od 69’ Gambiraža), Ivković (od 69’ Pavlović). Trener: Stipe Pavičić.

DRAGOVOLJAC       1

ZLATNA LUKA       0

(Letina, 83’)

Kuglice opet spojile Hrvatski vitez i Zadar u Kupu

Drugu godinu zaredom, Hrvatski vitez i Zadar sučelit će se u četvrtfinalu Županijskog kupa. Lani su Posedarci pobijedili 1:0. Škabrnja ‘91 dočekuje Abecedu sporta, dok će Nova zora ugostiti iznenađenje ove sezone Polaču. Galovac još uvijek čeka svojeg protivnika, a saznat će ga 13. ožujka kada će susret odigrati Primorac i Bibinje. Planirati termin četvrtfinala je 27. ožujka u 16 sati.

Desetka Svetog Mihovila

U zaostalom susretu osmog kola 2. ŽNL Sveti Mihovil je »uništio« Podgradinu s 10:2 na svojem terenu. Raspucani domaćini u svoj veliki »pohod« krenuli su u 17. minuti, a do odmora bilo je 4:0. Dvostruki strijelci bili su Ortulan i Cukar. Melada, Zelenčić, Kolega zabili su po jedan, a Mekelenić se najviše »isprsio« s tri gola. Nekić i Baričević zabili su za goste. Glavni razlog takvog rezultata leži u činjenici da je gostujući vratar Zubčić u osmoj minuti morao napustiti teren, a Podgradina nije imala zamjenskog, nego su među vratnice stali igrači. Unatoč tome, nemilosrdni su bili domaćini. Otočani vode na ljestvici s 21 bodom, četiri više od Raštana, koje imaju utakmicu manje.

SV. MIHOVIL   10

PODGRADINA    2

SUTOMIŠĆICA – Igralište Na Foši. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Kevrić i Galov. Strijelci: 1:0 Ortulan (17’), 2:0 Ortulan (29’), 3:0 Cukar (38’), 4:0 Cukar (43’), 4:1 Nekić (55’), 5:1 Melada (58’), 5:2 Baričević (64’), 6:2 Mekelenić (70’), 7:2 Zelenčić (73’), 8:2 Mekelenić (77’), 9:2 Deni Kolega (81’), 10:2 Mekelenić (83’).

SVETI MIHOVIL: Jaklin, Gotovina (od 75’ Longin), Donat Kolega, M. Kolega, Vojvodić, Deni Kolega, Melada (od 59’ Mekelenić), Ortulan (od 46’ Zelenčić), Cukar (od 65’ Sikirić), Boško (od 46’ Vidov), Pedišić.

PODGRADINA: Zubčić (od 8’ Knežević (od 75’ Juričević)), Dino Nekić, Buterin (od 40’ Pedić), L. Nekić, Pedić, David Nekić, Kalac, Žuža, B. Nekić, Baričević, Klanac.