Vodice i Hajduk bez zgoditaka

18.03.2012. 23:00

VODICE 0

HAJDUK 0
VODICE – Igralište SC Rašica. Gledatelja: 100. Sudac: Toni Bešker (Solin). Pomoćnici: Marko Kraljević (Proložac) i Dalibor Glavan (Privlaka).
VODICE: Juričev, Grubelić, Vukšić, Gaćina, Zoričić, Unaković, Perica, M. Bašić (od 76′ Šprljan), Bura, Ševerdija, (od 68′ Kursar), Orlović (od 46′ Klarić). Trener: Jure Čulina.
HAJDUK: Ante Zubčić, Žilić, A. Čulina (od 46′ B. Zubčić), Bacalja, Mitrović (od 71′ M. Čulina), Antonio Zubčić, Žuža, K. Čulina, Baždarić, Viduka, S. Zubčić (od 46′ Baljak). Trener: Jure Čulina.
U derbiju 18. kola četvrtoligaša Sjeverne Dalmacije u Vodicama između domaćih Vodica i pridraškog Hajduka nakon dosta kvalitetne nogometne predstave nije bilo pobjednika niti golova. U prvom dijelu susreta igra je uglavnom bila ravnopravna, a najeveću prigodu za goste nije realizirao J. Baždarić koji je u 41. minuti izbio sam ispred vratara domaćih ali je njegov šut s osam metara malo iskosa vratar Vodica Š. Juričev uspio obraniti. U nastavku igre Vodični su imali terensku inicijativu i stvarali prigode, koje napadači domaćih nisu uspjeli pretvoriti u golove zahvaljujući najviše vrataru A. Zubčiću koje je obranio tri zicera te Antoniu Zubčiću koji je u odsutnosti D. Batura uspješno odigrao na poziciji stopera.
ZRMANJA 2
PAG 2
OBROVAC – Igralište Jankuša. Gledatelja. 100. Sudac: Josip Katuša (Raštane). Pomoćnici: Ivan Čačić i Šime Žilić (oba Zadar). Strijelci: 1:0 A. Jurjević II (8′), 1:1 M. Škoda (24′), 1:2 M. Škoda (31′), 2:2 A. Jurjević (81′ – 11 m).
ZRMANJA: Šarlija, Sigurnjak, J. Brkić, S. Brkić, G. Jurjević, A. Brkić, A. Jurjejvić I, A. Jurjević II, Klapan, Jurjević-Škopinić, Župan. Trener: Marin Klanac.
PAG: I. Škoda, Lerga, Vučković, Sorić, Brkljača, Čavić, Šarlija, M. Škoda, Radan, Kresović, Prendža. Trener: Alen Vedrić.
Pravedna podjela bodova. Domaći su već u 8. minuti nakon jednog prodora A. Jurjevića II došli u vodstvo. Isti je oboren na nekih dvadeset metara od gola Paga, prihvatio je loptu i rezantnim udarcem postigao gol. Gosti su u 24. minuti poravnali rezultat, da bi u 31. minuti poveli a strijelac oba zgoditka bio je M. Škoda. Gosti su imali kazneni udarac ali A. Šarlija koji igra u Pagu nije uspio postići zgoditak. Sve to je nadoknadio za Zrmanji i izjednačio A. Jurjević II u 81. minuti.
DOŠK 1
PAKOŠTANE 1
DRNIŠ – Igralište Podvornica. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Soldić (Potravlje). Pomoćnici: Jakov Tiplić (Potravlje) i Hrvoje Radić (Split). Strijelci: 1:0 M. Bačkov (30′), 1:1 Bulić (52′).
DOŠK: Ćupić, Dujić, Pulić, Eraković, Štrkalj, Radić, B. Pratljačić, Bogdan, Barišić (od 71′ Močić), Janjić (od 46′ Tošić), Nakić (od 87′ D. Pratljačić). Trener: Branko Galijatović.
PAKOŠTANE: Lokin, Čudina, Stojanov, Katuša, Barišić, Vučkov (od 82′ R. Barešić), Mikulić (od 61′ B. Bačkov), Maksan, Ma. Bačkov, Lacman, Čirjak (od 89′ Polegubić). Trener: Marko Lacman.
U prvom dijelu domaći su imali terensku premoć. Prvu prigodu imao je Barišić u 19. minuti kada je glavom pogodio vratnicu s lijeve strane. u 24. minuti B. Pratljačić je nakon ubačaja s desne strane neometan s deset metara šutirao pored desne vratnice. U kontranapadu M. Bačkov je u 30. minuti u trku prebacio loptom Nakić, izbio sam pred vratara i izblizine pogodio mrežu. Domaći su poravnali u 52. minuti kada je Pulić iz slobodnog udarca s 25 metara prebacio živi zid i ispod same gred poentirao. Do kraja su obje momčadi imale po jednu izglednu prigodu i to u 65. minuti Čirjak kada je izbio sam pred vratara s desne strane a u 82. minuti B. Pratljačić nakon prodora po desnoj strani. Neodlučan rezultat je najpravedniji ishod ovog susreta.
SOŠK 2
ZLATNA LUKA 0
SKRADIN – Igralište Soška. Gledatelja. 200. Sudac: Drago Mikulić (Split). Pomoćnici: Alen Jakšić (Solin) i Slaven Tomaš (Split). Strijelci: 1:0 A. Braković (16′), 2:0 A. Brajković (40′),
SOŠK: Klarić, Barišić, Paić, Đira, Škorić, A. Brajković, Mijić, Marenci, Gardijan, L. Brajković, Vuković. Još su igrali: Vunić, Bačelić, Bubalo. Trener: Siniša Petrović.
ZLATNA LUKA: J. Dijan, T. Pavić, Gobin, Nadinić, Gašparović, Oljica, Torbarina, Čerkez, Smolić, Skroče, J. Pavić. Još su igrali: Sudinja, B. Brkić, Marić.
Trener: Luzarko Novaković.
Spretniji Skradinjani uspjeli su pobijediti Sukšance s 2:0 iako su gosti bili terenski premoćniji u većem dijelu susreta. Domaćini su poveli s 2:0 golovima A. Brajkovića u 16. minuti udarcem s 11 metara i 40. minuti nakon kiksa obrane Zlatne luke udarcem izbliza. Nespretni i nesretni gosti imali su više prigoda od koje treba izdvojiti udarce Skroče u gredu u 81. mintui i Čerkeza galvom u vratnicu u 87. minuti, te šanse J. Pavića i D. Smolića koji izbliza nisu uspjeli realizirati pa su se kući vratili bez bodova.
ŠKABRNJA 2
SABUNJAR 0
ŠKABRNJA – Igralište  Vlačine. Gledatelja: 200. Sudac: Zvonimir Sinovčić-Novigrad. Pomoćnici: Perica Čelar (Split) i Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke). Delegat: Zdravko Zurak (Posedarje). Strijelci: 1:0 A-Žilić (44′), 2:0 S. Melada (55′).
ŠKABRNJA: K. Jaklin, A. Perica, A. Mičić, I. Škara, Š. Klarin, M. Jović, A. Vrsaljko, F. Dundov, S. Vidić, A. Žilić, S. Melada. Još su igrali M. Ražov, A. Pavlović i T.Vučković. Trener: Šime Ivković.
SABUNJAR: M. Paić, M. Vukšević, S. Glavan, H. Rogić, D. Mustać, I. Ninčević, D. Pupovac, Š. Fantov, Z. Glavan, M. Čirjak, L. Rančić. Još su igrali: S. Dumančić, J. Ledić i S.Predovan. Trener: Dragan Buterin
Već u 5. minuti Škabrnjua ima priliku kad Antonijo Žilić puca sa 15 metara, vratar Sabunjara Mate Paić brani. Gosti imaju priliku u 10. minuti, oštar udarac sa 20 metara, lopta odlazi preko gola. U prvom dijelu vidjeli smo još nekoliko udaraca domaće momčadi ali lopta nije ušla u mrežu. Pred sam kraj prvog poluvremena, igrala se 44. minuta, prekršaj na A. Perici, slobodan udarac sa 20 metara iskosa. Loptu namješta A. Žilić i pogađa desni kut vrata gostujuće momčadi 1:0.
U drugom dijelu jugo na strani gostiju, ali im to ne pomaže, jer nakon bolje i hrabrije igre domaćina, napadač Škabrnje Stjepan Melada pogađa u 55. minuti vrata gostiju, Škabrnja sigurno kreće prema osvajanju tri nova boda. U nastavku vidjeli smo puno bolju igru domaćina koja osvaja nove bodove i bez opterećenja nastavlja prvenstvo.
DRAGOVOLJAC 0
HRVATSKI VITEZ 0
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Gledatelja: 100. Suci: Domagoj Knez (Zadar), Damir Kraljević (Zadar), Petar Paleka (Zadar).
DRAGOVOLJAC: Kovačević, Žilić, Bulić, Grabovac, Štrkalj, Demo (od 46 min Zekić), Stanić, Zdrilić, Vedrić(od 56′ Vanja), Čulina(od 72′ Paleka), Jurica. Trener: Šime Demo.
HRVATSKI VITEZ: Demo, Baričević, Ćirak, Šimurina, Milovac(od 66′ Jur. Brala), V. Klanac, L. Klanac(od 46′ Novaković), Ja. Brala, Jović, L. Kajtazi, K. Kajtazi(od 46′ Knežević). Trener: Josip Vulić.
Susjedski derbi između Dragovoljca i Hrvatskog viteza završio je miroljubivo i ako nije na početku utakmice tako izgledalo jer su domaćini krenuli odmah od prve minute kako bi stekli prednost ali već u drugoj minuti susreta sudac pokazuje na bijelu točku loptu namješta Štrkalj ali ponajbolji igrač utakmice Ivan Demo brani njegov udarca i ostaje 0:0. Cijelo prvo poluvrijeme domaćini imaju inicijativu ali nikako da to i okrune zgoditkom, dok drugo poluvrijeme gosti iz Posedarja bolje stoje na terenu od domaćina i mudrom igrom odnose zasluženo bod svojoj kući.
PODGRADINA 1
POLAČA 3
POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Gledatelja: 50. Suci: Dario Kulušić(Šibenik). Pomoćnici:  Neven Gulin (Šibenik), Željko Margetić (Zadar). Strijelci: 0:1 Prtenjača (38′), 1:1 Rodić (52′), 1:2 Pavičić (64′), 1:3 J. Bobanović(68′).
PODGRADINA: Mrkić, Čirjak, Š.Kalac I, Ćurčija, Klapan, F.Budan, L. Budan, Š.Kalac II, Nekić, Rodić, Zdunić. Trener: Luka Marinović.
POLAČA: Džaja, Kulaš(od 81′ Čulina), Jurjević, Volpi-Kobal, Grgurević, J. Bobanović, L. Bobanović, Pavičić, Čačić(od 84′ Čirjak), Bašić, Prtenjača. Trener: Kristijan Tuta.
Utakmica koja je trebala biti poslastica u Posedarju ipak je razočarala ali domaće navijače koji su očekivali poboljšanje na tablici ali ovaj puta nije se to dogodilo nego je još gora situacija. Neopisive probleme imao je domaći trener jer je nekolicina igrača imala žute kartone a u samoj svlačionici došlo je do problema pa se kapetan Tomislav Crnjak nije htio pojaviti na terenu kao i njegov brat Ante pa su domaćini morali početi igrati sa šest juniora a na klupi nije bio niti jedan igrač za zamjenu. Utakmicu su dobro su otvorili gosti i u 38. minuti Roko Prtenjača dovodi svoju ekipu u vodstvo od 1:0. Drugo poluvrijeme počelo je nadom domaćina nakon super gola Ivana Rodića. Gosti su preko Pavičića i Jose Bobanovića došli do zaslužene pobjede.

ČETVRTA HNL – JUG

Rezultati 18. kola: SOŠK -Zlatna luka 2:0, Zrmanja – Pag 2:2, Škabrnja- Sabunjar 2:0, Podgradina – Polača 1:3, DOŠK – Pakoštane 1:1, Vodice – Hajduk 0:0, Dragovoljac – HV Posedarje 0:0, Rudar – Krka 1:4
Redoslijed: Krka 50, Polača 38, Sabunjar 35, Vodice 34, Hajduk 31, Zlatna luka 27, Škabrnja 25, Dragovoljac 24, DOŠK – Pag 21, Posedarje – SOŠK 20, Podgradina 19, Zrmanja 18, Pakoštane 12, Rudar 7.
Raspored 19. kola (24. i 25. ožujka): Rudar – SOŠK, Krka – Dragovoljac, HV Posedarje – Vodice, Hajduk – DOŠK, Pakoštane – Podgradina, Polača – Škabrnja, Sabunjar – Zrmanja i Pag – Zlatna luka.