Prva HRL Jug, 8. kolo

Zadar 1954 rutinski sa Splitom

18.11.2023. 20:10

Osmo kolo Prve rukometne lige Jug donijelo je šestu pobjedu Zadra 1954, koji se učvrstio na drugom mjestu, s 13 bodova, dva manje od vodećeg Zameta. Igrači iz Mocira u drugoj domaćoj utakmici zaredom večeras su s 40:27 svladali Split, momčad koja je lani igrala u Drugoj ligi. Gosti su u prvih pet minuta dvaput imali dva gola prednosti, ali Zadrani su se brzo “zbrojili” i do poluvremena podigli razliku na plus šest (17:11). Bila je to pobjeda u kontroliranim uvjetima, u kojima su svi domaći igrači dobili priliku. Tako se od 16 prvotimaca domaćin njih 11 upisalo u strijelce.

Najefikasniji Zadranin s osam golova bio je Tiziano Merhar, Bartol Mikuljan se u strijelce upisao šest puta, Dino Bukva je postigao pet, a Luka Knežević i Lovre Korljan četiri gola. Ivan Poparić sa šest golova bio je najbolji strijelac gostiju.
U 9. kolu Zadrane očekuje gostovanje, ponovno će se druge strane terena biti Splićani, ovaj put momčad BM 07.