ph09

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Utorak, Lipanj 8, 2010 00:00

Košarkaši Zadara propustil isu veliku priliku osvojiti naslov pred do kraja ispunjenom Dvoranom Krešimira Ćosića. U utakmici odluka Zadar je odigrao jednu od najlošijih utakmica sezone i potpuno zasluženo izgubio od Cibone 71:78, koja čak nije prikazala posebnu igru.

Ukupni omjer je sada 2:2, a odlučivat će posljednja utakmica u četvrtak u Zagrebu.

- uskoro više -

kkcibona_kkzadar1006_stipcevic_udrih
Ponedjeljak, Lipanj 7, 2010 00:00

U 40 minuta svašta se može dogoditi, a jedino što se nikako ne smije dogoditi je to da Zadrani izgore od prevelike želje. Jer sport je bezbroj puta dokazao koliko varljiv može biti

Euforija u gradu košarke dosegla je svoj vrhunac. Prva finalna utakmica u Zagrebu bila je samo zagrijavanje. Malo je Zadrana vjerovalo da igrači Danijela Jusupa mogu „skinuti" Cibonu pod tornjem. No, kada su to uspjeli, grad je odjednom živnuo.

kkzadar_kkcibona_3

Košarkaši Zadra u svojoj dvorani igraju utakmicu koja im može donijeti treći naslov prvaka Hrvatske. U seriji koja se igra na tri pobjede, Zadrani su protiv Cibone poveli 2-0, ali prošle subote nisu uspjeli iskoristiti prvu meč loptu u Zagrebu, iako, nije mnogo nedostajalo da pometu vječnog rivala. Veći dio utakmice bili su u egalu i držali priključak, no Cibona je te večeri imala nešto što Zadar nije, a to je nevjerojatan šut za tri poena.

kkcibona_kkzadar1006_boisa
Subota, Lipanj 5, 2010 00:00

VLADIMER BOISA

- Bili smo dobri, držali smo se do samog kraja utakmice, no presudio je odličan vanjski šut Cibone. Bila je dobra utakmica, prava finalna i nadam se da ćemo potvrditi naslov u utorak. Pritisak postoji, no on je sastavni dio sporta i ne može se igrati finale bez pritiska. Mi ako mislimo uzeti naslov onda ne smijemo razmišljati o pritisku nego krenuti uzeti pobjedu u utorak i proslaviti je sa svojim navijačima koji su bili fenomenalni danas.

MARKO TOMAS

kkzadar_kkzvezda1209_kovacic_cvitkovic
Utorak, Lipanj 1, 2010 00:00

Mogu reći da sada igračima sigurno nije lako. Čak i ova, po meni, prenapuhana atmosfera i svi ti bombastični novinski natpisi nisu dobri. Poveznica između tih i ovog finala je činjenica da smo mi tada, a i ova momčad sada, poprilično limitirani u odnosu na Cibonu

kkzadar_kkcibona1005_peric

Zadarski igrači zajedno s navijačima proslavili su veliku pobjedu, međutim, svi odreda upozoravaju kako ništa još nije riješeno.

Najbolji igrač Zadra bio je kapetan Tomislav Ružić koji je utakmicu završio sa 22 poena, a svojim je šutevima prouzročio mnogo problema obrani Cibone.

kkzadar_kkcibona_tomas

Nakon što su u prvoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske progutali gorku pilulu i izgubili od Zadra, košarkaši Cibone u drugi susret ulaze pod imperativom pobjede. Na Višnjiku će momčad Velimira Perasovića tražiti izjednačenje serije, jer ode li Zadar na 2:0, lako bi se moglo dogoditi da današnji posjet Zadru ujedno bude i posljednji u tekućoj sezoni.

kkzadar_kkcibona1005_slavlje2

Zadar u ovakvoj atmosferi jednostavno nije mogao izgubiti. Ne ovaj put. Pred oko osam tisuća gledatelja, koji su od prve do posljednje minute zdušno bodrili svoje ljubimce, igrači Danijela Jusupa borili su se kao lavovi. Odigrali su fantastično prvo poluvrijeme, u kojem su obranom uništili bezidejnu Cibonu i na otvaranju drugog dijela došli do najvećih +16.

kkzadar_kkcibona_trent plaisted_1

Cibona je favorit, govorilo se uoči prve utakmice finala doigravanja prvenstva Hrvatske u Zagrebu. S pravom, jer Zagrepčani su do sada ove sezone, što u NLB ligi, što u Europi pa na koncu i u ligi za prvaka, igrali bolje i ostvarili bolje rezultate nego Zadrani. No, Zadar je u prvih četrdeset minuta finala nadigrao protivnika u njegovoj dvorani i zasluženo poveo s 1-0 u seriji, koja se igra na tri dobivene utakmice.