liga za prvaka

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Ponedjeljak, Travanj 11, 2022 08:31

Niti 48 sati nakon osiguranog abaligaškog statusa na Gripama košarkaše Zadra je očekivalo jedno od najtežih gostovanja u domaćem prvenstvu, ono na terenu Gorice. Zvuči pomalo čudno, ali i istinito, da je Gradska sportska dvorana u Velikoj Gorici Zadranima najužareniji gostujući parket zadnjih godina, a potvrdit će to i njihov negativan niz od četiri poraza u turopoljskoj dvorani koji je napokon prekinut u jučerašnjem srazu 5. kola Lige za prvaka rezultatom 81:69.

Četvrtak, Ožujak 31, 2022 08:33

Mini turneja jadranskom rivijerom koju su košarkaši Zadra započeli u nedjelju s gostovanjem u crnogorskom Baru zaključena je velikim trijumfom na splitskim Gripama. Bitka za jedinicu između dva dalmatinska abaligaša izdignula je branitelje naslova na pijedestal jer nakon tri odigrana kola u Ligi za prvaka sastav kojeg s klupe predvodi Srđan Helbich našao se usamljen na čelu prvenstvenog poretka, i pritom slavodobitno zaključio dva najveća derbija.

Srijeda, Ožujak 30, 2022 08:22

Gostovanja na Gripama očito odlično leže košarkašima Zadra koji su se jučer kao i pred dva tjedna osladili pobjedom nad Splitom. Momčad pod vodstvom Srđana Helbicha odigrala je vrlo borbenu utakmicu u kojoj je unatoč svim problemima pokazala veliki karakter, izvukavši se iz gotovo izgubljene situacije na četiri minute do kraja kada su bili suočeni s devet minusa.

Utorak, Ožujak 29, 2022 08:33

Košarkaši Zadra u nedjelju navečer su ostali praznih ruku u crnogorskom Baru gdje su nakon loših 34 minuta dvoboja s domaćim Mornarom imali priliku u samoj završnici napraviti veliki podvig. Igrači Srđana Helbicha usprkos 17 poena minusa priredili su ekspresni povratak u egal na ulazu u završnih 60 sekundi i onda su ih u najmanju ruku kontroverzne odluke sudačkog terceta udaljile od potvrde regionalnog opstanka.

Petak, Ožujak 25, 2022 08:25

Kako je proljeće zakucalo na vrata tako je i na Višnjiku sve nekako naglo živnulo. Plaća je sjela na tekuće račune igrača pa je štrajk svlačionice zasad u fazi hibernacije, pristigli su pred nekoliko dana i toliko čekani sportski direktor i voditelj marketinga, a i momčad se polako kompletira jer se nakon suspenzije zbog nediscipline i propuštanja dvije utakmice (Zabok i Cedevita O.) u rotaciju vratio Martin Junaković.

Subota, Ožujak 19, 2022 08:51

Košarkaši Zadra otvorili su Ligu za prvaka nadigravši šestoplasirani Zabok s 91:76. Po očekivanju domaća momčad koja je u ovaj dvoboj ušla bez Brale i Junakovića potvrdila je svoju evidentnu kvalitetu ne dopustivši gostima ni u jednom trenutku pomisao da bi mogli do nekakvog iznenađenja. Štoviše pitanje pobjednika riješeno je već nakon uvodnih 20 minuta, s čime su sigurno u klupskom stožeru zadovoljni jer već danas u Krešin dom u sklopu 23.

Petak, Ožujak 18, 2022 08:21

Na Višnjiku je minulih dana poprilično uranila treća marčana bura. Nije naravno riječ o meteorološkoj pojavi karakterističnoj za jadranski prostor u mjesecu ožujku, već su buru, i to orkansku, izazvali prazni tekući računi igrača prve momčadi koje bez obzira na tešku egzistencijalnu problematiku danas i sutra očekuje blok program u Krešinom domu.

Petak, Svibanj 15, 2015 00:00

Iako je Cibona sve do kraja treće četvrtine držala rezultatski priključak, Zadar je stalno bio u prednosti, a igra je odavala dojam da je samo pitanje vremena kada će momčad Ante Nazora prelomiti utakmicu. To se i dogodilo početkom posljednje dionice, kada su Zagrepčani naprosto nestali s terena, kojim su zavladali Zadrani i ukupnom serijom 15-0 riješili pitanje pobjednika.

Četvrtak, Svibanj 7, 2015 00:00 1

Zadrani su razbili Cedevitu. I to nikad lakše od kada je Cedevita postala ozbiljna momčad. Branitelj titule prvaka, finalist ABA lige i euroligaš odigrao je očajno.

Srijeda, Svibanj 6, 2015 00:00

Nakon vrlo lošeg prvog dijela u kojoj se ne zna koji je protivnik bio lošiji, Zadrani su odigrali uraganski nastavak i potpuno razbili Cedevitu, gotovo je posramivši. Ključan period se dogodio krajem treće i početkom četvrte dionice kada su Zadrani napravili seriju od 12:0 i riješili pitanje pobjednika. Odličnom Zadru, pogotovo u nastavku, mora se priznati, pomogla je zaista užasna Cedevita koja dugo nije odigrala ovako katastrofalnu utakmicu.