prva liga

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Četvrtak, Listopad 31, 2019 10:20

Marija Mazija je dugo vremena bila na klupi Ženskog košarkaškog kluba Zadar. Ove sezone prvi puta nakon dugog niza godina ne obnaša tu funkciju. Trenutno je pomoćnica glavnom treneru Toniju Matešiću, ali i trenerica u mlađim kategorijama. A baš u koordinaciji mlađih kategorija, ove sezone mnogo je posla.

Ponedjeljak, Listopad 28, 2019 11:10

Veliki imperativ pobjede imale su košarkašice Zadra u dvoboju s ekipom Brionka Pula. Nakon uvodna dva kola, ekipa iz Višnjika doživjela je dva teška poraza i vrlo brzo nakon početka sezona ušla u »negativan ritam« i to se moralo što prije promijeniti. Iako su ekipe Medveščaka i Zagreba zaista mnogo jače od Zadra i raspored nije mazio ekipu Tonija Matešića u uvodnim kolima, stvori se pritisak i onda stigne ona utakmicu »koju moraš dobiti«.

Ponedjeljak, Listopad 14, 2019 09:52

Ako se po jutru dan poznaje, onda košarkašice Zadra neće imati sezonu za pamćenje. Naime, u prvom kolu su teško poražene od Medveščaka, koji je nakon prve četvrtine imao 16 koševa prednosti, a razlika je do poluvremena rasla i do 30 koševa. Medveščak je šesterostruki prvak Hrvatske, ali i ekipa koja je, uz trenera, izgubila četiri igračice iz prve postave. Zadranke su izgubile također mnogo. Lara Nikpalj Vukorepa i Lucija Perica zaključile su karijeru.

Petak, Travanj 5, 2019 10:35

Košarkaši Sonik-Puntamike svladali su momčad Agodalma u prvoj utakmici polufinala doigravanja Prve lige. Uzvrat je u nedjelju, a prva momčad koja dođe do dvije pobjede, igrat će u finalu s pobjednikom dvoboja Dubrava – Dubrovnik. Pobjednik finalne serije igrat će HT Premijer ligu iduće sezone, dok će poraženi igrati dodatne kvalifikacije i to s pretposljednjom momčadi HT Premijer lige.

Ponedjeljak, Travanj 1, 2019 19:15

Braslav Turić, trener košarkašica Medveščaka, branitelja titule i najjače hrvatske ekipe u posljednjem razdobolju, nakon poraza od  Zadra nije bio niti svjestan da se će se iste dvije ekipe sastati u polufinalu.  Mislio je da će uskoro put prema obrani titule krenuti s Pulom. Malo ga  je iznenadilo i to ne baš pozitivno, kada smo mu objasnili da je rasplet  zadnjeg kola ipak ostavio Pulu na trećem mjestu, a Zadar stavio na četvrto.

Nedjelja, Ožujak 24, 2019 20:41

Do kraja utakmice ostalo je 20 sekundi. Na semaforu je stajalo 68:68.  Mursa je imala napad. Domaća igračica Ivana Batorek našla se u izglednoj situaciji. Reagirala je loše. Imala je na ziceru suigračicu, ali se nije  usudila dati dodavanje. Odlučila je sama položiti. Promašila je ispod  koša, a nakon odbijanaca, lopta je izašla izvan terena. Dosuđena je za  Zadar. Trenerica Zadra Marija Mazija pozvala je minutu odmora.

Utorak, Ožujak 19, 2019 10:45

Posljednje vodstvo košarkašice Splita su imale na kraju treće četvrtine.  Do tada je lider prvenstva bio itekako konkurentan, u pojedinim trenucima i bolji. Ali košarkašice Zadra odigrale su maestralno posljednjih deset minuta, potpuno su dominirale parketom i jednostavno pretrčale  svoje suparnice. Taj period su dobile s 25:9. I u konačnici slavile s 15 razlike. Lagano reklo bi se. No, tri četvrtine je bilo sve samo ne lagano. Prvih pet minuta utakmice igralo se "koš na koš".

Ponedjeljak, Veljača 25, 2019 11:16

Da su kojim slučajem Zadranke preksinoć izgubile od Šibenčanki bilo bi to veliki, možda i presudni korak dalje od doigravanja za prvakinje. No, "bijelo-plave" su i sa skraćenom rotacijom pokazale da "još u svići ima ulja" i pred završnih pet kola upisale dva boda s kojima će lakše iščekivati vrlo zahtjevan raspored koji je pred njima. Od početka se dalo naslutiti kako nas očekuje neizvjesna utakmica.

Subota, Veljača 23, 2019 11:37 1

Drugi put u sedam dana košarkašice Zadra igrat će protiv  Šibenika. Prošle nedjelje izgubile su na Baldekinu u četvrtfinalu Kupa  Ružice Meglaj Rimac (73:62), a večeras ih na Višnjiku očekuje dvoboj 17.  kola Prve lige.

Ponedjeljak, Veljača 11, 2019 09:49 2

Nije to bio debi kakvom se nadao Toni Matešić, novi trener zadarskih košarkašica, koji je na tom mjestu naslijedio Mariju Maziju, koja je na tom mjestu provela 15 godina. U svom prvom dvoboju na mjestu trenera prve ekipe, Matešič je doživio poraz i to od posljednjeplasirane ekipe, koja je do sada slavila tijekom cijele sezone u samo jednoj utakmici. I drugi puta u subotu. Protiv Zadra. No, valja priznati da je ekipa Plamen Požega znatno drukčijeg izgleda nego u prvom dijelu prvenstva.