nogomet

Utorak, Siječanj 29, 2019 13:40

Godine 1979. (kad je Zadar u srpnju dobio novu zgradu u Stanovima za potrebe Mediteranskih igara) u mjesecu siječnju 27. dan bila je subota. Prohladno, ali suho vrijeme. U ranim poslijepodnevnim satima (tada se o rasvjeti na Stanovima moglo samo sanjati) prema igralištu slijevala se rijeka ljudi.

Subota, Studeni 10, 2018 13:00

U skupina K Astana Marina Tomasova bila je uspješna protiv Jabloneca pobijedivši rezultatom 2:1. Domaćin je poveo u 18. minuti golom Pedra Henriquea, izjednačio je Baktijor Zainutdinov u 41. minuti gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Astani i tri važna boda u borbi za prolaz skupine donio je Evgeni Postnikov u 88. minuti na asistenciju Marina Tomasova. Dynamo je u Kijevu pobijedio Rennes s 3:1.

Nedjelja, Listopad 14, 2018 16:53

Zadar je na Stanovima stigao i do četvrte ovosezonske prvenstvene pobjede čime je nastavio pozitivan niz koji traje šest kola (četiri pobjede i dva remija) . U 8. kolu momčad iz Krševanovog grada slavila je protiv Kustošije rezultatom 2:0. Strijelci za pobjedu bili su Vlatko Blažević u 50. minuti, te Josip Majić u 78. Bila je to izjednačena utakmica u prvom poluvremenu koje je završilo bez pogodaka.

Srijeda, Listopad 10, 2018 21:19

Pod svjetlima reflektora odigrana je poslijepodne na Stanovima prijateljska utakmica između Zadra i Hajduka. Bila je to prava nogometna fešta u Krševanovom gradu kojoj je nazočilo oko 2.500 gledatelja, što navijača Zadra, što onih kojima je prvi pri srcu Hajduk. Splitski "bili" su na kraju slavili 3:1, iako su Zadrani pružili vrlo dobar otpor, posebno u prvom poluvremenu. Rezultat na kraju ipak nije bio primaran u ovoj utakmici.

Ponedjeljak, Listopad 8, 2018 20:51

U srijedu u 18 sati na Stanovima odigrat će se prijateljska utakmica između Zadra i prve momčadi splitskog Hajduka. Svega četiri dana nakon prvenstvene pobjede protiv druge momčadi kluba s Poljuda, Zadrani će ponovno odmjeriti snage sa Splićanima, no ovaj put s prvim sastavom kojega vodi Zoran Vulić.

Nedjelja, Rujan 9, 2018 22:35

Hrvatski nogometaši doputovali su u nedjelju u južni španjolski grad Elche, gdje će u utorak protiv domaćina Španjolske pokušati doći do prvih bodova na startu Lige nacija, novog natjecanja u kojem su svjetski doprvaci smješteni u skupinu 4 prvog jakosnog razreda, a osim Španjolaca za suparnike u grupnoj fazi natjecanja imaju i Engleze koje su pobijedili u polufinalu SP-a u Rusiji.

Četvrtak, Kolovoz 30, 2018 21:37

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić proglašen je najboljim igračem Europe u izboru Europske nogometne federacije (UEFA) na svečanosti koja je održana u četvrtak za vrijeme ždrijeba skupina Lige prvaka u Monte Carlu.

Modriću je to drugo veliko priznanje u posljednjih 30-tak dana nakon što je na nedavnom svjetskom prvenstvu u Rusiji, na kojem je hrvatska vrsta osvojila drugo mjesto, proglašen najboljim igračem.

Subota, Kolovoz 4, 2018 21:59

U četvrtoj pripremnoj utakmici ove sezone nogometaši Zadra upisali su prvu pobjedu. Danas su na Stanovima svladali novopečenog trećeligaša Uskoka rezultatom 3:1. Sastav iz Klisa dobro je parirao Zadranima u prvom poluvremenu, međutim u nastavku je kvaliteta ipak prevagnula na stranu domaćih.

Petak, Srpanj 27, 2018 12:59

Hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Mateo Kovačić zbog godišnjeg odmora će izostati s američke turneje Real Madrida a mogli bi propustiti i europski superkup protiv Atletico Madrida. Europski prvaci počeli su se pripremati za nadolazeću sezonu u svom kampu na sjeveru grada, a za tjedan dana odigrat će prvu pripremnu utakmicu protiv Manchester Uniteda u Miamiju.

Nedjelja, Srpanj 22, 2018 10:20

Brojni turisti su produžili boravak u Hrvatskoj zbog odlične atmosfere u zemlji za vrijeme nogometnog svjetskog prvenstva, što je na brojnim tržištima, uz ogromne promotivne efekte, izazvalo i porast potražnje, pa i u Francuskoj, UK i Rusiji s kojima je Hrvatska igrala završne utakmice, kaže direktor Glavnog ureda HTZ-a Kristjan Staničić.