nogomet

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Ponedjeljak, Travanj 12, 2021 09:25

Martin Erlić (23) odveo je Speziju do važne domaće pobjede u 30. kolu Serie A. Gosti iz Crotonea, koji je na posljednjem mjestu lige i s tek teoretskim izgledima za ostanak u ligi, poveli su sjajnim pogotkom Koffija Djidija u 40. minuti. Daniele Verde je izjednačio u 63. minuti, a goste u vodstvo vraća Simy u 78. minutu. I onda završnica utakmice koju je obilježio 192 cm visoki zadarski stoper. Najprije je odlično asistirao Giuliju Maggioreu, kapetanu momčadi, za izjednačenje u 89. minuti.

Utorak, Ožujak 23, 2021 09:56

Dragan Blatnjak debitirao je na klupi Zadra uvjerljivom pobjedom u Polači u 13. kolu Prve županijske nogometne lige. Povratnik Jurica Buljat, koji je svojevremeno bio i u kadru reprezentacije, doveo je Zadrane u vodstvo. Polača je brzo izjednačila, nakon čega je uslijedio odgovor igrača sa Stanova koji su slavili s 5:1 te i dalje imaju četiri boda više od Hajduka. Pridražani su zadržali korak sa Zadranima minimalnom domaćom pobjedom protiv Velebita koji je u sve težoj situaciji na ljestvici.

Nedjelja, Studeni 15, 2020 10:58

U 15. kolu Treće HNL jug Hrvatski vitez Posedarje na svom je travnjaku svladalo dubrovački GOŠK rezultatom 2:1. Nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale, u nastavku gosti dolaze do prednosti u 55. minuti kada se Baldo Cicijelj upisao u strijelce. Međutim, domaćin dolazi do izjednačenja za samo dvije minute kada je Roko Jurić preciznim udarcem matirao Kristića. Pobjednički zgoditak za Posedarce zabija Bruno Crnjak eurogolom s 35 metara u 76. minuti susreta.

Nedjelja, Studeni 15, 2020 10:50

Švedska je u 5. kolu Lige nacija s 2:1 svladala izuzetno lošu Hrvatsku. Realno trebali su domaći nogometaši i s većom razlikom slaviti, vodili su 2:0, imali još prilika, a u konačnici je Hrvatska sretno smanjila. Šveđani su bili bolji, rastrčaniji, više su željeli pobjedu, dok Hrvatska nije pokazala apsolutno ništa, niti trud, niti želju, niti ideju, niti trku.

Ponedjeljak, Studeni 2, 2020 16:03

Zadranke su protiv Viktorije došle do druge uzastopne, odnosno ukupno treće pobjede u sezoni te su trenutačno četvrte na ljestvici. Sjajan je to doseg u debitantskoj prvoligaškoj sezoni »bijelo-plavih«. Donat je poveo u 17. minuti preko Petre Barbir, a u 66. minuti na konačnih 2:0 povisila je Sara Ivandić. Igračice trenera Jure Perkovića kontrolirale su utakmicu protiv posljednje ekipe u ligi i zasluženo osvojile nova tri boda. Muški nogomet u Zadru nikad nije bio na nižim gramana.

Srijeda, Listopad 28, 2020 10:51

Prošla su tek četiri dana od utakmica 11. kola, a danas je već na rasporedu 12. što bi značilo da će trećeligaši s juga u osam dana odigrati po tri dvoboja. Primorac (B) će na dug put prema Korčuli na megdan Zmaju iz Blata. Hrvati vitez Posedarje očekuje puno kraće putovanje gdje će snage odmjeriti s posljednjeplasiranom momčadi Vodica. Na prvi pogled se čini da Biograjci imaju puno teži zadatak jer su Blaćani jako opasni, pogotovo na svom travnjaku.

Nedjelja, Listopad 25, 2020 11:46

Dominik Livaković opet je bio junak »modrih«. Reprezentativni vratar Dinama obranio je u osmoj minuti jedanaesterac kapetanu Feyenoorda, Stevenu Berghuisu, i sačuvao svoju mrežu netaknutom do kraja utakmice. Još jedna Dominikova vratarska bravura bila je dostatna tek za bod na otvaranju natjecanja u Europskoj ligi. Unatoč igraču više uslijed Senesijeva isključenja (73’), Dinamo do kraja utakmice nije uspio zatresti mrežu nizozemske momčadi i osvojiti prve bodove u novoj europskoj sezoni.

Ponedjeljak, Listopad 19, 2020 11:12

Obrovačka nogometna priča počela je izrazito svečano 5. rujna 1926. godine i kao da je nagovještavala da će Obrovac biti prepoznat kao grad velikih hrvatskih i svjetskih nogometaša. Dvojica najpoznatijih, Luka Modrić i Dado Pršo, rođeni su u Zadru samo zato što Obrovac tada nije imao rodilište. Damir Desnica (»riječka lastavica«), reprezentativac SFRJ-a i Ferante Colnago, reprezentativac Kraljevine Jugoslavije, rođeni su Obrovčani.

Srijeda, Rujan 30, 2020 10:22

Prošla su samo četiri dana od kada su trećeligaši s juga odradili posljednje kolo, a već danas pred njima su novi ispiti. Hrvatski vitez Posedarje će put Metkovića gdje ih očekuje dvoboj s ondašnjoj Neretvom, dok će Primorac (B) u Unešić u goste Zagori. Početak utakmica predviđen je za 16 sati. Obje momčadi na ova gostovanja putuju u dobrom raspoloženju, Biograjci nakon pobjede nad Neretvom, a Posedarci nakon slavlja nad Zmajem iz Makarske.

Ponedjeljak, Rujan 28, 2020 12:48

Zadarske nogometašice ostale su bez boda u prvoligaškom debiju nakon što su jučer izgubile od Agrama koji je pobjednički pogodak postigao u 85. minuti. Bila je to prva ženska prvoligaška nogometna utakmica u Zadru pa je 27. rujna postao najznačajniji datum u kratkoj povijesti ŽNK Donata.
- Ponosan sam i tužan - rekao je Jure Perković, trener Zadranki nakon utakmice. Potom je i pojasnio svoja glasna razmišljanja.