kk zadar12

Srijeda, Travanj 11, 2012 00:00

Iznimno važnu pobjedu ostvarili su košarkaši Zadra sinoć u Šibeniku, te tako došli na pozitivan omjer 4-3 i ostavili Jolly daleko iza sebe na 1-6, nakon prvog dijela Lige za prvaka.

Subota, Travanj 7, 2012 00:00

U šestom kolu Lige za prvaka Zadar je na Višnjiku pobijedio Zagreba u utakmici, u kojoj je dominirao gotovo svih 40 minuta. Gosti su tek na početku poveli 0:4 pa 4:8, a kada su domaći koševima Ivanova i Krapića okrenuli na 10:8 više nisu ispuštali prednost.

Naravno da nije sve izgledalo tako jednostavno, ali momčad Aleša Pipana je ovaj put odigrala utakmicu bez većih padova u igri, prvenstveno što se obrambenog dijela tiče. A on je u najavi istaknut kao najvažniji.

kk cedevita_kk zadar_ante delas
Petak, Travanj 6, 2012 00:00

Potpuno smo pukli. Imali smo sve, igru i rezultat. Igrali smo agresivno u obrani, baš kako treba i solidno u napadu. Poslije smo glupo izgubili neke lopte i pali, a Cibona je preiskusna momčad da to ne bi kaznila

Četvrtak, Travanj 5, 2012 00:00

Utorak, Travanj 3, 2012 00:00

- Znamo da je to sasvim drukčija Cibona od one koju smo pobijedili prije tri mjeseca. Ovo je nova priča i nadam se da će moji igrači pokazati neko drukčije lice nego na prethodnim utakmicama, s više borbenosti i žara u obrani, te da će biti malo opušteniji i poletniji u napadu - kaže Pipan.

Utorak, Travanj 3, 2012 00:00 1

Utakmicu smo izgubili na sličan način kao prethodnu. Odigrali smo dobrih petnaest minuta, ali košarka se igra četrdeset minuta. Petnaest minuta dobre igre je premalo. Olako smo ispustili prednost od 14 poena, koju smo imali u drugoj četvrtini i dopustili im da se lako vrate u igru. Treću četvrtinu smo odigrali jako loše, kako napadački, tako i obrambeno. Na kraju smo nešto pokušavali, ali Cibona je jednostavno bila bolja, rekao je nakon utakmice trener Zadra Aleš Pipan.

Subota, Ožujak 31, 2012 00:00

U 4. kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita je u Domu sportova svladala Zadar sa 83:56. Cedevita je vodila praktički cijelu utakmicu. Warren je zabio iza linije na 6,75m pa onda i u ulazu, a Bilan je stavio dva slobodna bacanja i poslije te 7-0 serije za 11:7 domaćih Zadrani više nisu uspjeli povesti.

Petak, Ožujak 30, 2012 00:00

Iako je izgubila od Cibone, Cedevita je po meni i dalje glavni favorit za naslov prvaka. Dolazimo im u nezgodnom trenutku, kada moraju pobijediti, kako bi se izvukli nakon tog poraza u gradskom okršaju. Sigurno nam neće biti lako, ali ni njima neće biti baš lako s nama - kaže Kaštropil.

pipan
Srijeda, Ožujak 28, 2012 00:00

- Ovu utakmicu treba što brže zaboraviti. Ponovila nam se stara boljka, slaba igra u prvom poluvremenu. U drugom je bilo malo bolje. U prvom smo imali velikih problema s Baraćem, kojega nismo mogli zaustaviti. U drugom je to odlično obavio Ramljak i on je najzaslužniji za pobjedu protiv Broda. Očito je da se ne možemo opustiti, iako radimo dobro. Stigla su nam dva nova igrača i vidi se da imamo dosta problema s tečnosti igre u napadu.