rukomet

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Četvrtak, Ožujak 18, 2021 09:21

U 14. kolu Prve rukometne lige jug u kategoriji do 17 godina Zadar 1954 je u Splitu ostvario polovičan učinak. U prvoj utakmici upisana je važna pobjedu protiv Solina. Igrači iz Mocira u 14. minuti su poveli 5:9. Solin tada radi seriju 4:0 koju trener Matija Merhar zaustavlja minutom odmora nakon koje je njegova momčad odlično reagirala i serijom 5:1 povela 10:14 u 21. minuti. Poslije šest minuta drugog poluvremena Zadrani su imali najveću prednost na utakmici (14:20), koju održavaju do 38.

Petak, Ožujak 12, 2021 09:33

Rukometaši Zadra 1954 drugi dio sezone u Prvoj ligi jug počeli su domaćom pobjedom protiv vodećeg Trogira i bodom osvojenim na gostovanju u Buzetu gdje je Luka Bojmić postigao deset golova. Najbolji je to napadački učinak ovog desnog vanjskog od kada je u prvom sastavu.

Četvrtak, Ožujak 4, 2021 09:28

Igrala se 49. minuta utakmice 13. kola Prve lige jug između Zadra 1954 i Trogira kada je poslao loptu sa svog gola ravno u mrežu Trogira. Zadar je tim potezom poveo 28:23 i utakmica je praktično riješena. A Trogir je u Mocire stigao kao vodeći sastav, s 11 pobjeda zaredom.

Ponedjeljak, Studeni 2, 2020 16:13

U subotu je u dvorani Mocire odigran turnir Erste rukometne lige Dalmacije za dječake i djevojčice 2010. godišta. U oba uzrasta nastupila su po četiri sastava. Kod dječaka do prvog mjesta uvjerljivo je stigao Zadar 2013 koji je nakon tri pobjede u skupini slavio u polufinalu te u finalu protiv Izviđača. Kod djevojčica Zadranke su završile na trećem mjestu.

Nedjelja, Rujan 6, 2020 10:49

Rukomet se vratio u dvorani Krešimira Ćosića, a čast da vrati rukomet »u život« imala je SEHA liga. Vrlo jako rukometno natjecanje koje se može podičiti odličnom organizacijom i jakim sponzorom stiglo je do svog kraja u sezoni 2019./20. Malo tko je očekivao da će se ovako nešto uspjeti odigrati, ali zadarski Višnjik je ponovno dokazao da je odličan domaćin, a SEHA liga je i više nego dobar gost, tako da nema razloga da i današnji dan ne ponudi spektakl na terenu.

Petak, Rujan 4, 2020 10:34

Dvorana Krešimira Ćosića ponovno je iz košarkaške uskočila u rukometne odore i od danas pa sve do nedjelje će biti arena na kojoj će se za naslov SEHA - Gazprom lige boriti četiri najbolja kluba: PPD Zagreb, Telekom Veszprem, Vardar 1961 i Meshkov Brest.

Srijeda, Rujan 2, 2020 11:08

Dvorana Krešimira Ćosića na Višnjiku spremna je za održavanje još jednog sportskog spektakla – završnoga turnira SEHA lige od 4. do 6. rujna 2020. Zbog krize što ju je uzrokovala pojava koronavirusa diljem svijeta i sport je trpio određene posljedice i trpi ih još, pa su mnogi događaji ili bili posve otkazani ili su odgođeni na neko vrijeme, a njihova realizacija prilagođena zadanim okolnostima.

Petak, Srpanj 24, 2020 11:19

Postignut je dogovor vodstva rukometnih klubova Zadar 1954 i Arbanasi koji će ubuduće nastupati kao jedan sastav u svim selekcijama. Točnije, mlađi kadeti i seniori Arbanasa pripojili su se »starijem bratu« i taj se potez može nazvati značajnim korakom naprijed u zadarskom rukometu koji je godinama daleko od ozbiljnijih seniorskih dosega.

Petak, Svibanj 15, 2020 10:42

Bila je subota 15. svibnja 2010. Sve je bilo spremno za premijerligašku promociju rukometaša Zadar Slada kojima je domaća pobjeda protiv Arene jamčila plasman u društvo najboljih hrvatskih sastava (trebalo je još pobijediti u zadnjem kolu Slatinu u gostima što se smatralo formalnošću). Ipak, kako je napisao naš novinar Andrija Prović, ta je kišna subota isprala sve zadarske ambicije. Neriješen ishod (23:23) u infarktnom derbiju 25.

Ponedjeljak, Ožujak 23, 2020 21:41

Bruna Brzića (1987.), rukometaša iz Tkona, koronavirus je zatekao u Sassariju, gradu na Sardiniji koji ima 120 tisuća stanovnika.