vaterpolo

Utorak, Svibanj 1, 2018 18:00

Najmlađi vaterpolisti Zadra 1952 nastavili su s dobrim rezulatima kluba u mlađim kategorijama. Uz malo sreće, mogli su osvojiti broncu, ali i ovako su pokazali da im je mjesto u samom vrhu hrvatskog vaterpola. Nisam zadovoljan rezultatom jer smo 30 sek. prije kraja primili zgoditak iz očitog kontra prekršaja. Čak nam je nakon utakmice prišao trener Dubrovčana i rekao kako je ova bronca zapravo naša.

Nedjelja, Ožujak 11, 2018 20:45

Zadar 1952 konačno je osvojio prve bodove u ovogodišnjem nastupu u Triglav A 2 ligi. Za razliku od prošlih utakmica Zadar 1952 je vrlo čvrsto ušao u susret s Kotoranima koje na klupi vodi proslavljeni crnogorski vaterpolist hrvatskog podrijetla Mirko Vičević. U prvoj četvrtini je bilo dovoljna da Brzica sastavi dvije obrane za redom i da Zadrani stvore dva gola razlike koje će održavati do kraja susreta.

Nedjelja, Veljača 11, 2018 20:51

Umjesto da Zadar u prvoj četvrtini povede s 3:2 Vrbnjak puca Jelovini točno u prsa. U kontri je to 4:2, što je jednostavan prikaz tijeka utakmice. U drugoj četvrtini pala je koncentracija kod igrača više. Zadar čak tri put za redom nije uspio realizirati brojčanu prednost. Medveščak je to redovito kažnjavao na drugoj strani bazena na Višnjiku. Ante Lovrić je samo u ovoj četvrtini postigao tri zgoditka.

Nedjelja, Veljača 4, 2018 12:48

VALJEVO GORENJE 17

ZADAR 1952 15

(7:4, 4:5, 4:3, 2:3)

VALJEVO – Plivalište SRC Petnica, gledatelja 200, Suci: Goljanin i Kiš.

Nedjelja, Siječanj 28, 2018 16:06

Vijest da stranci igraju za košarkaški ili čak nogometni klub Zadar i nije tako neobična, ali kad Novozelanđanin dođe u Zadar profesionalno igrati vaterpolo, e to je onda priča koja zaslužuje biti napisana. Anton Šunde, 21-godišnji je mladić s Novog Zelanda, Hrvat po ocu i Britanac po majci, a kad je u listopadu lani odlučio preseliti u Zadar, prije toga u Hrvatskoj je bio samo jednom - 2014. godine obitelj je posjetila očevu rodbinu u Podgori kod Makarske.

Srijeda, Siječanj 17, 2018 10:27

Da je zadarski vaterpolo sport u ekspanziji, potvrđuje i poziv Ivanu Vrbnjaku za pripreme reprezentacije u Šibeniku. Prvo je to okupljanje Hrvatske U-19 selekcije koju od 26. kolovoza do 2. rujna očekuje nastup na Europskom prvenstvu u Minsku. Izbornik Joško Kreković pozvao je najveću zadarsku vaterpolsku nadu Ivana Vrbnjaka koji se ponovno dokazao na netom završenom juniorskom prvenstvu Hrvatske.

Subota, Siječanj 13, 2018 20:49

Svega 7 od 33 šuteva Zadra ušlo je iza leđa Vukojevića. U niski paradoksa stoji i činjenica da je Jug imao svega 20 posto realizaciju igrača više. No mladi Zadrani su neobjašnjivo promašili 16 udaraca, svega 4 m od gola Juga pa tu leži konačan rezultat. No da zanimljivost bude veća, razočarani Zadrani uspjeli su se vratiti u popodnevnoj utakmici protiv Solarisa. Solaris se pokazao čak jačom momčadi od Juga.

Subota, Siječanj 13, 2018 15:12

SOLARIS 12

ZADAR 1952 4

((4:0, 3:2, 2:1, 3:1)

ŠIBENIK – Plivalište u Crnici, gledatelja 150, suci: Periš, Sivčević iz Splita.

SOLARIS: Jukić, Malenica, Komadina 1, Štrkalj 1, Petković 1, Nimac 1, Vlahović 2, Rak 1, Koprčina, Rulati 1, Pelicarić 2, Seferović, Kalauz, Kinturashvili 2.

Nedjelja, Studeni 26, 2017 18:02

Prognoze koje su govorile kako Zadar protiv Kotorana može osvojiti bodove, pokazale su se ipak nerealnima. Zadar 1952 je potopljen u Budvi (12:6), prije svega zbog mnogobrojnih grešaka koje se momčadi, koja igra međunarodnu ligu, ne smiju događati. Zadar je primao zgoditke doslovce u posljednjim sekundama prve i druge četvrtine.

Srijeda, Studeni 15, 2017 10:28

Prepuni Višnjik sinoć je dočekao još jedan spektakl, dvoboj 1. kola Svjetske vaterpolske lige između Hrvatske i Rusije. Počelo je furiozno. Već u četvrtoj minuti prve četvrtine rezultat je bio 3:0 za Hrvatsku. Kako je i najavio izbornik Tucak, Hrvatska je plitkom zonom potpuno zatvorila prostor prema golu Bijača. Tako je od svojih igrača odsječen ostao najbolji ruski igrač Lisunov. Svoj jedini gol Lisunov je zabio svega 30 sekundi prije kraja.