aba liga

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Srijeda, Travanj 14, 2021 09:03

Abaligaši, pomalo atipično, ovog vikenda neće igrati redovito kolo jer je vodstvo lige odlučilo, prije završnog čina osnovnog dijela natjecanja tj. 26. kola koje je na rasporedu 26. i 27. travnja, »obračunati« se s mnogim zaostalim utakmicama. Naravno, primarni cilj je da svi klubovi u to zadnje kolo uđu s istih pozicija, s 25 odigranih utakmica, kako bi se spriječile eventualne zakulisne igre u borbi za doigravanje kao i onoj za o(p)stanak.

Ponedjeljak, Travanj 12, 2021 09:09

U najavi prvog ovosezonskog regionalnog okršaja s Cibonom Veljko Mršić je u potpunosti breme favorita stavio na leđa Zagrepčana što se na kraju i obistinilo jer je Zadar unatoč odličnoj igri u prve tri četvrtine po prvi put ove sezone derbi najvećih hrvatskih klubova napustio teren pognute glave.

Nedjelja, Travanj 11, 2021 09:04

»Dabogda imao pa nemao«, s tom poznatom drevnom židovskom kletvom najbolje je okarakterizirati jučerašnju predstavu košarkaša Zadra na gostovanju u Draženovom domu u sklopu 25. kola ABA lige.

Petak, Travanj 9, 2021 09:36

Posljednji susreti ABA lige donijeli su brojne promjene na povijesnim ljestvicama individualnih učinaka u regionalnom natjecanju. Igrala se 16. minuta kada je kapetan Zadra Dominik Mavra asistirao Justinu Carteru za 26:29, a tim je dodavanjem hrvatski reprezentativac došao do svoje 437. asistencije u Jadranskoj ligi, čime je na 18. mjestu svih vremena prestigao Stefana Jovića.

Utorak, Ožujak 30, 2021 08:43

Pravu demonstraciju sile doživjeli su košarkaši Zadra od još jednog ovosezonskog abaligaškog gosta. Igokea je u 40 minuta igre u Krešinom domu potvrdila u punom smislu riječi da je s pravom trenutačni lider regionalne elite i da će biti veliki takmac C. zvezdi, Budućnosti, Mornaru i Cedeviti Olimpiji u borbi za naslov. Od prve minute gosti su zauzeli ambiciozan stav i na prvi njihov udar Mršićevi igrači su pali na koljena i više se nisu mogli vratiti u uspravan položaj.

Ponedjeljak, Ožujak 29, 2021 09:08

Nakon uspješne misije dan prije kod Zaboka, košarkaši Zadra su naletjeli na novu abaligašku minu u Krešinom domu u sklopu 23. kola. Igokea se pokazala predominantnom u odnosu na sastav Veljka Mršića koji je trajao u ovom susretu tek dvije početne minute, kada su imali i jedino vodstvo u utakmici od 3:2.

Petak, Ožujak 26, 2021 09:16

Navijači Košarkaškog kluba Zadar barem u jedno mogu biti sigurni, da im njihovi ljubimci valjda nikada neće uskratiti stresove, šokove, nervozu, psovke i sve slične nuspojave koje su neizostavni dio gotovo svakog praćenja njihovih važnijih utakmica.

Četvrtak, Ožujak 25, 2021 09:07

Košarkaši Zadra stigli su do druge ovosezonske pobjede na domaćem parketu svladavši u zaostalom susretu 11. kola ABA lige Borac iz Čačka rezultatom 75:73. Premda su u nekoliko navrata odlazili na dvoznamenkastu prednost, domaćini su za bodove morali strepjeti sve do posljednjih sekundi kada su gosti imali otvoren put ka produžetku, no srećom polaganje Kočovića je »iscurilo« za veliko slavlje u Krešinom domu.

Srijeda, Ožujak 24, 2021 09:20

Svih 20 utakmica odigranih ove sezone u ABA ligi košarkaši Zadra moraju večeras ostaviti iza sebe i skupiti glave kako bi stigli do pobjede u istinskom derbiju začelja protiv Borca iz Čačka. Sve ili ništa rekli bi Hrvati dok Amerikanci imaju još upečatljiviju uzrečicu »do or die«, što je uistinu najkraći opis svih očekivanja koja Zadrani moraju ispuniti od 19 sati na parketu Krešinog doma.