atletika

Petak, Rujan 1, 2017 16:10

-U uvertiri Hanžekovićevog memorijala u Zagrebu je održano finale Erste plave školske lige. U finalu je nastupilo i šest članova AŠK-a Zadar. Kod učenica četvrtih razreda Katarina Madžar je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju u skoku u dalj skočivši s 3, 70, a na 60 metara Katarina je osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju s 9, 90. Kod učenica šestih razreda na 60 metara Hana Tudor je osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju s 8, 96.

Četvrtak, Kolovoz 24, 2017 08:08

Osvajač bronce u bacanju kugle na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Londonu Stipe Žunić zaigrat će renesansni ragbi na koprivničkom Renesansnom festivalu, objavila je Turistička zajednica grada Koprivnice.

Rukavicu izazova bacili su mu vitezovi iz Poljske, koji redovito igraju ragbi na koprivničkom Renesansnom festivalu, čiji će Stipe biti počasni gost u subotu, 26. kolovoza.

Nedjelja, Kolovoz 20, 2017 19:41

Najbolja hrvatska sportašica Sandra Perković osvojila je prvo mjesto u bacanju diska na mitingu Dijamantne lige u Birminghamu s rezultatom 67,51 metara, dok je Stipe Žunić u bacanju kugle bio osmi s rezultatom 20,29 m.

Nakon što je slavila na svjetskom prvenstvu u Londonu, Sandra Perković je pobjednički niz nastavila i u Birminghamu s rezultatom 67,51 metara.

Ponedjeljak, Kolovoz 14, 2017 08:53

Najbolja hrvatska sportašica Sandra Perković po drugi je puta u karijeri osvojila naslov svjetske prvakinje u bacanju diska, ona je na atletskom SP u Londonu do novog zlata stigla odličnim hicem od 70.31 metara. Perković je tako ponovila uspjeh iz Moskve prije četiri godine kada je po prvi put osvojila naslov svjetske prvakinje, dok je prije dvije godine u Pekingu bila srebrna iza Kubanke Denije Caballero.

Subota, Kolovoz 12, 2017 09:44

Bila je to dobra nedjelja za hrvatsku atletiku na Svjetskome prvenstvu u Londonu. Nedjelja u kojoj je Stipe Žunić ostvario rezultat karijere osvojivši broncu u bacanju kugle.

- Nakon silnih četvrtih i petih mjesta, bilo je vrijeme da mi se to vrati i da stigne ta medalja - kazao je Žunić, priznavši...

Utorak, Kolovoz 8, 2017 14:25

U gomili tekstova i tekstića koji se ovih dana valjaju medijskimm prostorom glede brončane medalje hrvatskoga bacača kugle Stipe Žunića na atletskom SP u Londonu nije teško uočiti i poneke netočnosti, čak i tvrdnje koje nemaju nikakvo čvrsto uporište. I prije je u napisima oko Žunića bilo toga. Jedna od ispraznih izlizanica jest i ona da je Žunić 'slučajno počeo bacati kuglu', a takvih i sličnih tvrdnji ima još.

Ponedjeljak, Kolovoz 7, 2017 10:00

Poslije silnih četvrtih i petih mjesta stigla je medalja i to sasvim zaslužena medalja, kazao je osvajač bronačnog odličja u bacanju kugle na Svjetskom atletskom prvenstvu u Londonu Stipe Žunić.

Subota, Kolovoz 5, 2017 12:07

Hrvatski bacač kugle Stipe Žunić plasirao se kao sedmi u finale Svjetskog prvenstva u atletici, dok je naš drugi predstavnik Filip Mihaljević bio 14. i ostao je bez plasman u nedjeljno finale.

Hrvatski rekorder Žunić sjajno je odradio svoj prvi nastup na svjetskim prvenstvima bacivši već u prvom hicu 20.86 metara, čime je za 11 centimetara prebacio kvalifikacijsku normu.

Ponedjeljak, Rujan 14, 2015 00:00

U Splitu je prošli vikend u organizaciji ASK-a održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke na kojem su članovi AŠK Zadar osvojili dvije medalje. Ena Trifković bila je druga u skoku u vis (168 cm), dok je u utrci na 100 m Robert Šušnja završio na trećem mjestu (10,97 m).

Utorak, Rujan 8, 2015 00:00

Od ove godine natjecanje u muškoj kugli nosi ime Memorijala Ivana Ivančića po proslavljenom hrvatskom atletskom treneru koji je preminuo u kolovozu 2014. godine