atletika

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Srijeda, Studeni 13, 2019 07:30

Iako je tek na početku atletske karijere, Vladimir Gašpar, zadarski sportaš s invaliditetom, postiže odlične rezultate. Gašpar je postao poznat javnosti nakon što je lani na Europskom prvenstvu u Berlinu osvojio broncu, a jučer je nastupio u Dubaiju na WPA Svjetskom prvenstvu.

Srijeda, Veljača 27, 2019 11:15

Na ovogodišnjem Europskom dvoranskom atletskom prvenstvu koje će se održati u Glasgowu od petka do nedjelje Hrvatsku će predstavljati petero natjecatelja. Među njima neće biti Stipe Žunić, koji je nedavno na mitingu u Beogradu bacio kuglu do 20.32 metara. Zadranin je zbog ozljede morao odustati od nastupa na EP-u.

Nedjelja, Veljača 17, 2019 15:24 1

Drugu godinu zaredom Paola Borović na dvoranskom Prvenstvu Balkana osvojila je brončanu medalju u troskoku. Najbolja sportašica Zadarske županije za 2018. godine na pobjedničko postolje natjecanja održanog u Istanbulu (Turska) popela se  skokom od 13,38 m.

Srijeda, Siječanj 30, 2019 09:44 2

Proteklog vikenda u Zagrebu je održano atletsko juniorsko državno prvenstvo Hrvatske u dvorani. Atletski športski klub Zadar imao je dvije predstavnice, Teu Smokrović i Anđelu Zelić. Tea Smokrović postala je juniorska prvakinja u troskoku s daljinom 11.42, dok je Anđela Zelić u istoj disciplini zauzela 5. mjesto s rezultatom 10.59. Tea i Anđela nastupile su još i u disciplini skok u dalj gdje je Tea ostvarila 6. mjesto s rezultatom 5.23, a Anđela 9.

Ponedjeljak, Prosinac 10, 2018 19:00

Neke ljude uvijek možete slušati što imaju reći. Radi toga što imaju znanje, što imaju rezultate i što ono što kažu vrijedi. Edi Stipić je jedan od njih. Svakako da je vrhunac jednog trenera olimpijsko zlato, a to je Stipić ostvario kao kondicijski trener Šime Fantela i Igora Marenića u Riju. Nedavno je zadarski stručnjak vodio i Vladimira Gašpara na Europskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom, gdje je Zadranin osvojio treće mjesto.

Ponedjeljak, Listopad 8, 2018 20:37

Ivica Vidulić iz Žmana osvojio je treće mjesto u bacanju koplja na Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s Down sindromom koja se održava na Madeiri (Portugal). Vidulić je do brončane medalje došao nakon što je koplje bacio 20.76 m, deset centimetara duže od četvrtoplasiranog Portugalca Bruna Leitaoa. Zlatni je bio Finac Veeti Mustalahti (27,90 m) dok je drugo mjesto osvojio Leonard Bailey (Južnoafrička Republika) sa 24,09 m.

Ponedjeljak, Kolovoz 20, 2018 14:32

Od 20. do 26. kolovoza u Berlinu se održava Europsko atletsko prvenstvo za osobe s invaliditetom na kojem će nastupiti 600 sportaša iz 39 zemalja među kojima i 16 hrvatskih atletičara.

Hrvatske boje branit će četiri atletičarke i 12 atletičara koji će nastupiti u 17 disciplina ovisno o njihovoj kategoriji tjelesnog oštećenja.

Ponedjeljak, Kolovoz 6, 2018 22:58

Hrvatski rekorder u bacanju kugle Stipe Žunić borit će se za odličja na Europskom atletskom prvenstvu koje je u u ponedjeljak počelo u Berlinu, nakon što je u prvom kvalifikacijskom pokušaju bacio 20,61 metara te za 21 centimetar nadmašio kvalifikacijsku normu.

Nedjelja, Srpanj 22, 2018 20:25

U Staroj Zagori u Bugarskoj održano je Atletsko prvenstvo Balkana, a hrvatska reprezentacija je sa tri zlata, dva srebra i pet brončanih odličja osvojila šesto mjesto među 16 reprezentacija. Hrvatski olimpijci Andrea Ivančević i Ivan Horvat te mladi reprezentativac Sven Cepuš osvojili su zlata, a Zadranka Paola Borović je u troskoku s osobnim rekordom i drugim rezultatom svih vremena u Hrvatskoj (13,55 m) osvojila brončanu medalju. Hrvatski rekord drži Silvija Mrakovčić koja je 1995.

Ponedjeljak, Lipanj 18, 2018 12:15

U Savudriji je u tijeku državna završnica Plazma Sportskih igara mladih u atletici i graničaru. Djeca iz cijele Hrvatske koja su se u kvalifikacijskim natjecanjima u svojim gradovima i županijama plasirali na završnicu provode 4 dana sa svojim vršnjacima u igri, zabavi i sportskim natjecanjima.