zkk zadar

Ponedjeljak, Travanj 1, 2019 19:15

Braslav Turić, trener košarkašica Medveščaka, branitelja titule i najjače hrvatske ekipe u posljednjem razdobolju, nakon poraza od  Zadra nije bio niti svjestan da se će se iste dvije ekipe sastati u polufinalu.  Mislio je da će uskoro put prema obrani titule krenuti s Pulom. Malo ga  je iznenadilo i to ne baš pozitivno, kada smo mu objasnili da je rasplet  zadnjeg kola ipak ostavio Pulu na trećem mjestu, a Zadar stavio na četvrto.

Subota, Ožujak 30, 2019 23:36

Puno toga ostvarile su košarkašice Zadra od 2006. godine od kada su u kontinuitetu u Prvoj ligi. No, nešto im nedostajalo, a to je pobjeda protiv Medveščaka. Sve službene utakmice od 2006., pobijedile su Zagrepčanke. Najčešće vrlo uvjerljivo. Sve do večeras kada su Zadranke su u sjajnoj atmosferi dvorane 3 ŠC s 73:57 svladale Medveščak i tako treći put u povijesti kluba ušle u polufinale doigravanja za prvakinje Hrvatske.

Nedjelja, Ožujak 24, 2019 20:41

Do kraja utakmice ostalo je 20 sekundi. Na semaforu je stajalo 68:68.  Mursa je imala napad. Domaća igračica Ivana Batorek našla se u izglednoj situaciji. Reagirala je loše. Imala je na ziceru suigračicu, ali se nije  usudila dati dodavanje. Odlučila je sama položiti. Promašila je ispod  koša, a nakon odbijanaca, lopta je izašla izvan terena. Dosuđena je za  Zadar. Trenerica Zadra Marija Mazija pozvala je minutu odmora.

Utorak, Ožujak 19, 2019 10:45

Posljednje vodstvo košarkašice Splita su imale na kraju treće četvrtine.  Do tada je lider prvenstva bio itekako konkurentan, u pojedinim trenucima i bolji. Ali košarkašice Zadra odigrale su maestralno posljednjih deset minuta, potpuno su dominirale parketom i jednostavno pretrčale  svoje suparnice. Taj period su dobile s 25:9. I u konačnici slavile s 15 razlike. Lagano reklo bi se. No, tri četvrtine je bilo sve samo ne lagano. Prvih pet minuta utakmice igralo se "koš na koš".

Ponedjeljak, Ožujak 11, 2019 12:31

Nakon velike drama, košarkašice Zadra slavile su u Dubrovniku kod  Raguse u 19. kolu Prve lige i na taj način ostale u igri za plasman u doigravanje među prve četiri ekipe.

Trebalo je šest minuta u drugoj četvrtini da košarkašice Zadra postignu prvi koš u toj dionici. Tada je Ivana Dujić položila. To je bio jedini  koš Zadranki u drugih deset minuta.

Ponedjeljak, Veljača 25, 2019 11:16

Da su kojim slučajem Zadranke preksinoć izgubile od Šibenčanki bilo bi to veliki, možda i presudni korak dalje od doigravanja za prvakinje. No, "bijelo-plave" su i sa skraćenom rotacijom pokazale da "još u svići ima ulja" i pred završnih pet kola upisale dva boda s kojima će lakše iščekivati vrlo zahtjevan raspored koji je pred njima. Od početka se dalo naslutiti kako nas očekuje neizvjesna utakmica.

Nedjelja, Veljača 24, 2019 10:39 1

U 17. kolu Prve lige košarkašice Zadra pobijedile su na Višnjiku Šibenik sa 67:63 (18:14, 17:21, 19:15, 13:13). Utakmica je odigrana u sjajnom ambijentu, koji su pohvalili u oba tabora, a svoj doprinos dala je i navijačka skupina Tornado. Gošće su u 25. minuti vodile 39:46 da bi samo tri minute kasnije na semaforu bilo 52:48.

Subota, Veljača 23, 2019 11:37 1

Drugi put u sedam dana košarkašice Zadra igrat će protiv  Šibenika. Prošle nedjelje izgubile su na Baldekinu u četvrtfinalu Kupa  Ružice Meglaj Rimac (73:62), a večeras ih na Višnjiku očekuje dvoboj 17.  kola Prve lige.

Ponedjeljak, Veljača 11, 2019 09:49 2

Nije to bio debi kakvom se nadao Toni Matešić, novi trener zadarskih košarkašica, koji je na tom mjestu naslijedio Mariju Maziju, koja je na tom mjestu provela 15 godina. U svom prvom dvoboju na mjestu trenera prve ekipe, Matešič je doživio poraz i to od posljednjeplasirane ekipe, koja je do sada slavila tijekom cijele sezone u samo jednoj utakmici. I drugi puta u subotu. Protiv Zadra. No, valja priznati da je ekipa Plamen Požega znatno drukčijeg izgleda nego u prvom dijelu prvenstva.

Četvrtak, Veljača 7, 2019 16:41

Marija Mazija više nije glavna trenerica Zadra. Nakon mnogo godina. Uspješnih godina. Najbolja ekipa Zadra u 2018. godini i vjerojatno najbolja ekipa u Zadarskoj županiji u novijoj povijesti u ovom trenutku je ostala bez svog simbola. Nema tu neke ekskluzive za naslovnice. Marija Mazija uzela je kraći predah na mjestu glavne trenerice.