zkk zadar

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Četvrtak, Listopad 10, 2019 10:15

U nedjelju u 16 sati prvu službenu utakmicu u sezoni imaju košarkašice Zadra. U goste stiže prvak Hrvatske i najbolja hrvatska ekipa u posljednjem periodu, zagrebački Medveščak. U odnosu na prošle sezone, kada je najbolja ekipa Zadarske županije, imala određene ambicije koje su više »išle« u smjeru vrha, nego ostanka u ligi, ovaj puta imperativ je samo jedan, zadržati prvoligaški status.

Ponedjeljak, Kolovoz 26, 2019 13:53

Ovo je za mene prije svega velika čast. Ali i veliki izazov - rekao je novi trener košarkašica Zadra Toni Matešić, koji će na tom mjestu naslijediti Mariju Maziju, koja je dugi niz godina obavljala tu funkciju. Matešić i Mazija samo mijenjaju mjesta, pošto će u novoj sezoni Mazija biti pomoćna trenerica.

Četvrtak, Kolovoz 22, 2019 13:40

Iako je već u prošloj sezoni desetak dana službeno bio trener prve ekipe Ženskog košarkaškog kluba Zadar, u novoj sezoni to će biti i službeno. Nakon dugog niza godina najbolji zadarski ženski sportski kolektiv u novu sezonu ulazi s novim trenerom. Toni Matešić novi je prvi trener, dok će Marija Mazija ostati u ekipi i to kao pomoćna trenerica.

Srijeda, Travanj 17, 2019 12:17

Kraj sezone za košarkašice Zadra. I to vrlo uspješne sezone. No, u polufinalu doigravanja branitelj titule i najbolja ekipa u Hrvatskoj u zadnjih  nekoliko godina, Medveščak, nije Zadrankama dao većih izgleda za iznenađenje. Nakon što su u prvoj utakmici poražene s visokih +30, Zadranke su ovaj put ipak pružile mnogo veći otpor, obranu igrale na vrlo visokoj razini, ali napad je zakazao.

Utorak, Travanj 16, 2019 12:10

U prvoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske  košarkašice Medveščaka nisu dale nikakve šanse Zadrankama i s glatkih  +30 (79:49) pokazale  zašto su u novijoj budućnosti daleko najuspješnija  hrvatska ekipa. S druge strane, i Zadranke su imale svoje ambicije. U posljednjem kolu na svome terenu svladale su taj isti Medveščak. Ali kada  je bilo "stani-padni", Zagrepčanke su pokazale kako se igra košarka u  doigravanju.

Ponedjeljak, Travanj 1, 2019 19:15

Braslav Turić, trener košarkašica Medveščaka, branitelja titule i najjače hrvatske ekipe u posljednjem razdobolju, nakon poraza od  Zadra nije bio niti svjestan da se će se iste dvije ekipe sastati u polufinalu.  Mislio je da će uskoro put prema obrani titule krenuti s Pulom. Malo ga  je iznenadilo i to ne baš pozitivno, kada smo mu objasnili da je rasplet  zadnjeg kola ipak ostavio Pulu na trećem mjestu, a Zadar stavio na četvrto.

Subota, Ožujak 30, 2019 23:36

Puno toga ostvarile su košarkašice Zadra od 2006. godine od kada su u kontinuitetu u Prvoj ligi. No, nešto im nedostajalo, a to je pobjeda protiv Medveščaka. Sve službene utakmice od 2006., pobijedile su Zagrepčanke. Najčešće vrlo uvjerljivo. Sve do večeras kada su Zadranke su u sjajnoj atmosferi dvorane 3 ŠC s 73:57 svladale Medveščak i tako treći put u povijesti kluba ušle u polufinale doigravanja za prvakinje Hrvatske.

Nedjelja, Ožujak 24, 2019 20:41

Do kraja utakmice ostalo je 20 sekundi. Na semaforu je stajalo 68:68.  Mursa je imala napad. Domaća igračica Ivana Batorek našla se u izglednoj situaciji. Reagirala je loše. Imala je na ziceru suigračicu, ali se nije  usudila dati dodavanje. Odlučila je sama položiti. Promašila je ispod  koša, a nakon odbijanaca, lopta je izašla izvan terena. Dosuđena je za  Zadar. Trenerica Zadra Marija Mazija pozvala je minutu odmora.

Utorak, Ožujak 19, 2019 10:45

Posljednje vodstvo košarkašice Splita su imale na kraju treće četvrtine.  Do tada je lider prvenstva bio itekako konkurentan, u pojedinim trenucima i bolji. Ali košarkašice Zadra odigrale su maestralno posljednjih deset minuta, potpuno su dominirale parketom i jednostavno pretrčale  svoje suparnice. Taj period su dobile s 25:9. I u konačnici slavile s 15 razlike. Lagano reklo bi se. No, tri četvrtine je bilo sve samo ne lagano. Prvih pet minuta utakmice igralo se "koš na koš".

Ponedjeljak, Ožujak 11, 2019 12:31

Nakon velike drama, košarkašice Zadra slavile su u Dubrovniku kod  Raguse u 19. kolu Prve lige i na taj način ostale u igri za plasman u doigravanje među prve četiri ekipe.

Trebalo je šest minuta u drugoj četvrtini da košarkašice Zadra postignu prvi koš u toj dionici. Tada je Ivana Dujić položila. To je bio jedini  koš Zadranki u drugih deset minuta.