prva zupanijska liga

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Subota, Listopad 30, 2021 10:27

Odigrane su dvije zaostale utakmice 5. kola Prve i Druge županijske nogometzne lige pa su sada u oba natjecanja svi klubovi upisali maksimalan broj nastupa. Dvoboj prvoligaša Sv. Mihovila i Škabrnje završio je bez pobjednika. Prvi je to neriješeni rezultat Škabrnjana koji su deset bodova šesti dok su otočani o osam bodova deseti. Ovaj vikend na rasporedu su utakmice osmog kola. Danas (15:30 sati) igrat će Velebit i Polača, koja je vodeća na ljestvici sa svih sedam pobjeda.

Utorak, Listopad 5, 2021 09:16

Sjajnu utakmicu odigrali su Polača i Hajduk u derbiju 4. kola Prve županijske lige. Završilo je 4:2 za Polaču koja je tako i dalje jedina momčad sa savršenim bodovnim učinkom. Domaćin je poveo u 14. minuti preko Kralja, koji se najbolje snašao u gužvi nakon odbijene lopte iz slobodnog udarca. Rezultat je izjednačio Toni Baždarić u 36. minuti, kada je ispratio ubačaj Marina Zubčića iz slobodnog udarca i poentirao s pet metara.

Utorak, Rujan 28, 2021 09:00

Nakon 3. kola Prve županijske nogometne lige jedina momčad s maksimalnim učinkom je Polača. Sastav koji od ove sezone vodi Marijan Lamešić, povratnik na klupu, nakon Svetog Mihovila i Arbanasa pobijedio je i Dalmatinac u Crnom i izdvojio se na vrhu ljestvice. Derbi kola odigran je u Pridrazi gdje je Dragovoljac s 1:2 slavio protiv Hajduka te je i nakon prvih 270 minuta u sezoni bez poraza. Poličance vodi Pridražanin Jure Čulina, koji je od dolaska na klupu u siječnju 2020.

Utorak, Rujan 14, 2021 09:21

Tri gola Antona Rašića u uvjerljivoj (4:0) pobjedi Velebita u Bibinjama donijela su mu prvo mjesto u redoslijedu najboljih strijelaca lige, a njegovoj momčadi nakon dugo vremena vrh ljestvice Prve ŽNL. Ipak, odigrano je tek prvo kolo pa će se stvarno stanje stvari ove sezone vidjeti za nekoliko kola. Osim Velebita tri boda osvojila je i Abeceda koja je u prvoligaškom debiju u gostima svladala Škabrnju ‘91.

Subota, Rujan 11, 2021 09:49

Iako umirovljenik Ante Jelavić, dugogodišnji pratitelj lokalnih nogometnih zbivanja u Zadarskoj županiji, ne miruje. Telefonira, zove, prati i bilježi te javlja kako je sve spremno za početak nogometne sezone u Zadarskoj županiji. Ovaj vikend počinje novo nogometno prvenstvo Prve županijske lige. I to s dosta promjene u natjecanju gdje će biti 14 klubova. Ulaskom HNK Zadar u viši rang, točnije u Treću HNL-jug, favoriti za prvo mjesto su dva kluba: Hajduk iz Pridrage koji će u 2022.

Subota, Lipanj 12, 2021 10:00

Nogometaši Zadra nakon dvoboja posljednjeg, 26. kola Prve županijske lige protiv Polače primili su pokal za pobjednika ovog natjecanja. Iako su na početku sezone bili veliki favoriti, igrači sa Stanova za potvrdu prvog mjesta morali su čekati sve do pretposljednjeg kola budući da im je Hajduk stalno »puhao za vrat«. Protiv Polačana Želimir Terkeš je dao priliku mlađim igračima, što su gosti iskoristili i vodili sve do 75. minute.

Utorak, Ožujak 23, 2021 09:56

Dragan Blatnjak debitirao je na klupi Zadra uvjerljivom pobjedom u Polači u 13. kolu Prve županijske nogometne lige. Povratnik Jurica Buljat, koji je svojevremeno bio i u kadru reprezentacije, doveo je Zadrane u vodstvo. Polača je brzo izjednačila, nakon čega je uslijedio odgovor igrača sa Stanova koji su slavili s 5:1 te i dalje imaju četiri boda više od Hajduka. Pridražani su zadržali korak sa Zadranima minimalnom domaćom pobjedom protiv Velebita koji je u sve težoj situaciji na ljestvici.

Utorak, Rujan 8, 2020 10:11

Prvo kolo Prve ŽNL donijelo je uvjerljivu pobjedu HNK Zadra protiv Bibinja. Bila je to prva službena utakmica kluba osnovanog u studenome prošle godine. Momčad sa Stanova za ovaj rang natjecanja ima vrlo kvalitetan igrački kadar, što su potvrdili i rezultati u pripremnim utakmicama. Budu li igrači Josipa Butića i dalje na ovoj razini teško da će imati ozbiljniju konkurenciju. Ipak, tek je prvo kolo...

Ponedjeljak, Svibanj 18, 2015 00:00

Na brižno održavanom travnatom tepihu starog igrališta na škabrnjskoj Vlačini, na novom se dohranjuje travnjak, Škabrnjanci su Pridražanima zabili četiri zgoditka te im zasluženo uzeli sva tri boda. Moglo bi se reći s lakoćom, iako se po tijeku susreta u prvom poluvremenu nije činilo da će dvoboj završiti na način na koji je završio.

Utorak, Svibanj 12, 2015 00:00

HV POSEDARJE - SABUNJAR 4: 3

POSEDARJE - Igralište "Gordan Demo". Gledatelja 80. Sudac Ivan  Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Neven Šimunac (Lišane Ostrovičke) i  Boris Erceg (Pristeg). Strijelci: 1:0 Brala (1'), 2:0 Kajtazi (24'), 2:1  Rančić (34'), 2:2 Rukavina (41'), 2:3 Glavan (79'), 3:3 Srzić (88'), 4:3  Bertović (90'+3').