odbojka

Utorak, Lipanj 26, 2018 12:41

Klub odbojke na pijesku Bibinje prošli vikend organizirao je turnir Punta Bibinje 2018. u kategoriji djevojaka do 17 godina. Nastupilo je osam ekipa, tri iz Vodica i Bibinja te dvije iz Zadra koji su na terenima plaže Punta pored Marine Dalmacija igrale po sistemu dvostruke eliminacije. Prvo mjesto osvojila je prva ekipa Zadra za koju su nastupile: Sara Čukušić, Magdalena Dijan i Ivana Karuc. Sara i Ivana su 2017.

Subota, Siječanj 27, 2018 19:22

Pobjedom 3:1 (22:25, 25:13, 27:25, 30:28) u 13. kolu Prve lige protiv Drenove na domaćem terenu odbojkašice Zadra izborile su plasman u doigravanje za ulazak u Superligu u kojoj nastupa osam najboljih hrvatskih sastava. Ekipa Roberta Kresoja nakon dva sata igre slavila je 30:28 u četvrtom setu u kojem je spasila čak pet set lopti. Prethodno u trećem setu gošće nisu realizirale tri set lopte.

Utorak, Prosinac 26, 2017 19:24

Juniorke Odbojkaškog kluba Zadar prvakinje su Dalmacije.  Na prvenstvu održanom 22. i 23. prosinca u ŠC Višnjik Zadranke su u  konkurenciji devet ekipa upisale pet pobjeda i s finalistom Dubrovnikom izborile nastup na Prvenstvu Hrvatske koje će se održati od 12. do  14. siječnja. Igračice Roberta Kresoje prošetale su se do finala i to bez izgubljenog seta, a protivnice im pri tome ni u jednom setu nisu osvojile  više od 18 poena.

Nedjelja, Studeni 12, 2017 11:56

Znate ono, da nam je netko ponudio bod prije utakmice... Slično su razmišljale i odbojkašice Zadra nakon poraza u Rijeci od Drenove u kojem su ipak osvojile jedan bod i pokazale ravnopravnu igru s vrlo izglednim putnicama za doigravanje za Superligu. S druge strane, „plave“ mogu žaliti, posebno kad je riječ o petom setu u kojem su stalno vodile, imale su 10:12, pa 12:13, ali su Riječanke s tri uzastopna poena riješile meč u svoju korist.

Utorak, Rujan 19, 2017 20:21

Prošli vikend u ŠC Višnjik odigran je prvi memorijalni odbojkaški turnir "Zdravko Dacijar" u spomen na dugogodišnjeg klupskog djelatnika kojem pripadaju velike zasluge za razvoj zadarske odbojke koja danas u Prvoj ligi ima muški i ženski sastav. Igralo se dva dana, u subotu muškarci, a u nedjelju žene, a sve su utakmice bile na tri seta. U muškom dijelu turnira Zadar je s 2:1 pobijedio Bihać, sastav koji nastupa u drugom rangu Bosne i Hercegovine.

Petak, Kolovoz 18, 2017 13:33

Preksinoć su odbojkaši Zadra počeli pripreme za novu sezonu. Prvi trening na otvorenim klupskim terenima na Ravnicama ponudio je uobičajenu sliku.

Nedjelja, Studeni 13, 2016 00:00

Bio je to dvoboj ekipa slične kvalitete u kojem je nekoliko odlučujućih lopti otišlo na stranu zagrebačkog sastava

Utorak, Prosinac 22, 2015 00:00

Na putu do odličja naše su odbojkašice izvrsnom igrom ostvarile četiri uzastopne pobjede sa samo jednim izgubljenim setom

Nedjelja, Studeni 15, 2015 00:00

Igračice s Višnjika u prva dva seta od početka su bile u velikom minusu, a donekle bolje izdanje pokazale su samo u trećem setu

Ponedjeljak, Listopad 26, 2015 00:00

Žao mi je što nismo pobijedili jer smo imali priliku u petom setu. Međutim, najvažnije je da se dižemo, a to je garancija da će brzo doći i utakmice u kojima ćemo osvajati više od jednog seta ili jednog boda - rekao je Marin Masnić, trener Zadra