stipe zunic

Četvrtak, Veljača 15, 2018 13:35

Najbolji sportaš Zadarske županije u 2017. je atletičar Stipe Žunić. Najbolja sportašica je najbolja hrvatska biciklistica Maja Perinović. U konkurenciji momčadi titulu najboljih osvojio je Košarkaški klub Zadar, a najbolja ženska ekipa su košarkašice Ženskog košarkaškog kluba Zadar. Sportska nada godine je atletičarka Matea Čerina, a dobitnik nagrade Mile Filipi za životno djelo je trener KK Zadra iz slavnih 70-tih prof. Lucijan Valčić.

Četvrtak, Veljača 8, 2018 17:19

Izvrstan nastup imao je naš rekorder u bacanju kugle Stipe Žunić na IAAF World Indoor Tour mitingu u Düsseldorfu. Žunić je bacio kuglu do novog hrvatskog dvoranskog rekorda 21,13 m osvojivši pri tom drugo mjesto i ispunivši kvalifikacijsku normu na nastup na predstojećem Svjetskom dvoranskom prvenstvu u Birminghamu. Rekordni hitac Stipe je bacio u trećoj seriji nakon 20,43 m u prvoj i 20,40 m u drugoj seriji. Nakon toga imao je još jedan ispravan hitac u petoj seriji od 20,58 m.

Petak, Siječanj 26, 2018 13:14

Na jakom dvoranskom mitingu u češkoj Ostravi u bacanju kugle nastupio je i hrvatski rekorder Stipe Žunić koji je osvojio treće mjesto s hicem od 20,54 m. Pobijedio je domaći predstavnik Tomaš Stanek s najboljim hicem sezone 21,61 m, a drugi je bio Mesud Pezer iz Bosne i Hercegovine s hicem od 20,68 m. Natjecanje je održano po izmijenjenim pravilima pa su nakon tri serije natjecanje nastavila četvorica najboljih, od šest bacača koliko ih ja nastupilo.

Ponedjeljak, Kolovoz 28, 2017 20:53

Svjetski prvak u bacanju kugle, Novozelanđanin Tomas Walsh pobjednik je trećeg Memorijala Ivana Ivančića, natjecanja kuglaša u sklopu međunarodnog zagrebačkog atletskog mitinga održanog u ponedjeljak pored fontana, dok je brončani s nedavnog SP-a u Londonu Stipe Žunić zauzeo šesto mjesto. Walsh je u svom četvrtom dolasku u Zagreb ostvario treću pobjedu, drugu zaredom, a za taj domet dovoljan mu je bio hitac od 21.50 metara kojega je ostvario u trećoj seriji.

Nedjelja, Kolovoz 27, 2017 17:08

Svjetska elita u bacanju kugle ponovno će se u ponedjeljak okupiti u Zagrebu, na bacalištu kod fontana publika će moći vidjeti brončanog sa SP u Londonu našeg Stipu Žunića, svjetskog prvaka Novozelanđanina Toma Walsha i viceprvaka svijeta Amerikanca Joea Kovacsa.

Četvrtak, Kolovoz 24, 2017 08:08

Osvajač bronce u bacanju kugle na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Londonu Stipe Žunić zaigrat će renesansni ragbi na koprivničkom Renesansnom festivalu, objavila je Turistička zajednica grada Koprivnice.

Rukavicu izazova bacili su mu vitezovi iz Poljske, koji redovito igraju ragbi na koprivničkom Renesansnom festivalu, čiji će Stipe biti počasni gost u subotu, 26. kolovoza.

Nedjelja, Kolovoz 20, 2017 19:41

Najbolja hrvatska sportašica Sandra Perković osvojila je prvo mjesto u bacanju diska na mitingu Dijamantne lige u Birminghamu s rezultatom 67,51 metara, dok je Stipe Žunić u bacanju kugle bio osmi s rezultatom 20,29 m.

Nakon što je slavila na svjetskom prvenstvu u Londonu, Sandra Perković je pobjednički niz nastavila i u Birminghamu s rezultatom 67,51 metara.

Ponedjeljak, Kolovoz 14, 2017 15:35

Osvajač brončane medalje u bacanju kugle sa Svjetskog atletskog prvenstva u Londonu, 26-godišnji Zadranin Stipe Žunić danas je na bacalištu kraj zagrebačkih fontana najavio 3. Memorijal Ivana Ivančića, na kojem će se 28. kolovoza nadmetati s najboljim svjetskim bacačima, te rekao da bi zbog takve konkurencije pobjeda u Zagrebu značila kao naslov svjetskog prvaka.

Subota, Kolovoz 12, 2017 09:44

Bila je to dobra nedjelja za hrvatsku atletiku na Svjetskome prvenstvu u Londonu. Nedjelja u kojoj je Stipe Žunić ostvario rezultat karijere osvojivši broncu u bacanju kugle.

- Nakon silnih četvrtih i petih mjesta, bilo je vrijeme da mi se to vrati i da stigne ta medalja - kazao je Žunić, priznavši...

Utorak, Kolovoz 8, 2017 14:25

U gomili tekstova i tekstića koji se ovih dana valjaju medijskimm prostorom glede brončane medalje hrvatskoga bacača kugle Stipe Žunića na atletskom SP u Londonu nije teško uočiti i poneke netočnosti, čak i tvrdnje koje nemaju nikakvo čvrsto uporište. I prije je u napisima oko Žunića bilo toga. Jedna od ispraznih izlizanica jest i ona da je Žunić 'slučajno počeo bacati kuglu', a takvih i sličnih tvrdnji ima još.