Šime Ćurko

Nedjelja, Travanj 7, 2019 15:26

Povijesni doseg Vaterpolskog kluba Zadar 1952 u Šibeniku. Nade s Višnjika osvojile su titulu prvaka Hrvatske i tako svom klubu donijeli prvo zlato na nacionalnom prvenstvu, računajući sve kategorije, od nada do seniora. Sastav Ive Radetića sjajno je odigrao PH koje je počelo u četvrtak, a završilo jučer finalnim dvobojem u kojem je Zadar 1952 svladao riječko Primorje. Bila je to sedma pobjeda Zadrana u isto toliko nastupa u Šibeniku.

Nedjelja, Travanj 7, 2019 14:30

Prošle godine osnovana je Udruga 4+ Zadar s ciljem okupljanja obitelji s četvero i više djece. S osnivačima razgovarali smo u prostorijama Udruge, na adresi Franje Petrića, u zgradi Mjesnog odbora Maslina.

Nedjelja, Travanj 7, 2019 13:14
Primorac je u derbiju Treće lige - jug na domaćem terenu jučer svladao vodeći Junak i primaknuo se  vodećim Sinjanima na samo bod zaostatka. Utrka za prvaka tako je sve neizvjesnija...

Ponedjeljak, Travanj 1, 2019 17:34

Odbojkašice Zadra nisu uspjele ući u Superligu. U majstorici kvalifikacija za najviši domaći rang igračice s Višnjika izgubile su u Poreču 3:2 nakon više od dva sata borbe.

Subota, Ožujak 30, 2019 23:36

Puno toga ostvarile su košarkašice Zadra od 2006. godine od kada su u kontinuitetu u Prvoj ligi. No, nešto im nedostajalo, a to je pobjeda protiv Medveščaka. Sve službene utakmice od 2006., pobijedile su Zagrepčanke. Najčešće vrlo uvjerljivo. Sve do večeras kada su Zadranke su u sjajnoj atmosferi dvorane 3 ŠC s 73:57 svladale Medveščak i tako treći put u povijesti kluba ušle u polufinale doigravanja za prvakinje Hrvatske.

Nedjelja, Ožujak 24, 2019 20:34

Zadranke nisu uspjele kapitalizirati pobjedu iz Poreča pa će o putnicama u Superligu odlučivati majstorica koja će se odigrati sljedeći vikend u Poreču. Odlično su "plave" počele utakmicu, stalno vodile u prvom setu i činilo se da se sve odvija po željama igračica Roberta Kresoje. I drugi set donio je vjetar u zadarska jedra. No, nakon vodstva domaćih 17:13 ne samo da su se stvari preokrenule u drugom setu nego je voda nezaustavljivo krenula na milin Porečanki.

Subota, Ožujak 23, 2019 13:21

Nakon skoro dva desetljeća vaterpolisti Zadra 1952 odigrat  će ligašku utakmicu protiv zagrebačke Mladosti. Ova dva sastava igrali  su u Zagrebu u 12. mjesecu prošle godine u Kupu (pobjeda Mladosti  13:6), a sutra (nedjelja, 19 sati) na Višnjiku će odigrati prvi dvoboj četvrtfinala Prvenstva Hrvatske. Uzvrat je već dan kasnije, u ponedjeljak u  20.45 sati u Zagrebu.

Subota, Ožujak 23, 2019 09:00

Odbojkašice Zadra u nedjelju (16 sati) imat će priliku postati  članice Superlige. Prva utakmica kvalifikacija prošle nedjelje u Poreču  donijela je pobjedu Zadranki od 3:2, a to znači i prednost 1-0 u seriji na  dvije pobjede. Nedvojbeno, gostovanje Poreča na Višnjiku najveća je  utakmica ove generacije.

Utorak, Ožujak 19, 2019 10:50

U samo tjedan dana nova dvosatna drama odbojkašica Zadra na gostovanju. S jednom bitnom razlikom, "plave" su ovaj put pobijedile (za  razliku od gostovanja u Splitu) i povele 1-0 u kvalifikacijama za Superligu  protiv Poreča. Tako ih još jedna pobjeda dijeli od najvećeg uspjeha u povijesti kluba. Zadar je preksinoć dobio ono što je htio, meč loptu u svojoj  dvorani sljedeće nedjelje u 16 sati.

Nedjelja, Ožujak 17, 2019 21:05

Odbojkašice Zadra povele su 1-0 u kvalifikacijama za Superligu protiv Poreča i još ih jedna pobjeda dijeli od najvećeg uspjeha u povijesti kluba. Nakon više od dva sata igre djevojke s Višnjika večeras su u dramatičnom dvoboj s 3:2 (25:14, 21:25, 25:15, 22:25, 16:14) slavile u gostima kod Poreča. Čak 30 poena postigla je Josipa Marković, a upravo je njen blok bio ključan u trećem setu kada je Zadar iskoristio treću meč loptu.