europsko prvenstvo

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Ponedjeljak, Lipanj 14, 2021 09:47

Hrvatska nogometna reprezentacija porazom od Engleske na Wembleyu započela je svoj nastup u skupini D na EURU.

Strijelac jedinog gola bio je Raheem Sterling u 57. minuti.

Subota, Lipanj 12, 2021 15:45

Mnoga velika nogometna imena iz svih kutaka svijeta ušla su u povijest ove najmasovnije i najpopularnije sportske igre, no najbrojnija se ipak vezuju uz kolijevku nogometa – Englesku.

Utorak, Svibanj 18, 2021 09:16

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija prekjučerašnjom pobjedom u Apeldoornu nad domaćinom Nizozemskom od 3:2 (27:25, 25:23, 18:25, 24:26, 15:13) izborila je nastup na Europskom prvenstvu koje će se u rujnu održati u Poljskoj, Češkoj, Estoniji i Finskoj. Posljednji put naši su igrači na kontinentalnoj smotri nastupili 2015. godine.

Utorak, Svibanj 11, 2021 10:15

Hrvatska odbojkaška reprezentacija završila je prvi kvalifikacijski turnir za odlazak na Europsko prvenstvo polovičnim učinkom. Nakon poraza 3:1 od Nizozemske u dvorani Krešimira Ćosića u petak, naši su igrači u nedjeljnom dvoboju svladali Švedsku (3:1) i tako sačuvali izglede za plasman na EP koje će izboriti pobjednik skupine.

Ponedjeljak, Svibanj 10, 2021 09:34

Hrvatski izbornik Emanuele Zanini u odnosu na susret protiv Nizozemske, na klupi je ostavio srednjeg blokera Ivana Mihalja, koji je dobro odradio taj prvi susret, i u igru uveo od početka Sandra Dukića. Jako, angažirano i motivirano su krenuli Hrvati od prvog seta, odlijepili se kod 10:7 i od tada kontrolirali susret, sve do kraja, do 25:18. I kada se očekivalo da će nastaviti u istom tonu hrvatski su odbojkaši prestali biti agresivni, i prepustili Šveđanima da vode igru.

Ponedjeljak, Travanj 12, 2021 09:39

Valent i Martin Sinković opet su europski prvaci u dvojcu bez kormilara! Trofejna hrvatska braća jučerašnju su finalnu utrku na Europskom prvenstvu u Vareseu odveslali za 6:23.47 minuta i osvojili svoje peto europsko zlato, treće u dvojcu bez kormilara nakon Glasgowa 2018. i Luzerna godinu dana kasnije. Prije šest mjeseci u Poznanu su osvojili srebro, jučer su u Vareseu još jednom pomeli konkurenciju.

Nedjelja, Travanj 11, 2021 09:46

Osam gradova domaćina skorašnjeg Europskog nogometnog prvenstva objavilo je kapacitete stadiona, među kojima su i oba grada (London, Glasgow) u kojima će svoje utakmice igrati hrvatska reprezentacija, objavili su Europska nogometna federacija i Hrvatski nogometni savez. Amsterdam, Baku, Bukurešt, Budimpešta, Kopenhagen, Glasgow, London i Sankt Peterburg su potvrdili kako će dopustiti povratak dijela navijača na tribine, dok Bilbao, Dublin, München i Rim moraju do 19.

Ponedjeljak, Listopad 12, 2020 13:45

Braća Martin i Valent Sinković osvojili naslov europskih veslačkih doprvaka u dvojcu. Nakon trijumfa u Glasgowu (2018.) i Luzerneu (2019.), u nedjeljnom finalu u poljskom Poznanju brži od braće Sinković bili su Rumunji Ciprian Tudosa i Marius-Vasile Cozmiuc.

Utorak, Listopad 6, 2020 10:09

Još jedan veliki rezultat i nova medalja s velikog natjecanja. Majstori ostaju majstori. Izazovnu 2020. godinu Šime i Mihovil Fantela okrunili su još jednom vrijednom medaljom, u najvažnijem natjecanju jesenskog dijela sezone. Nakon zapaženih nastupa u rujnu na prestižnim regatama u Aarhusu i Kielu gdje su osvojili peta mjesta, Šime i Miho na Europskom prvenstvu na austrijskom jezeru Attersee napravili su korak naprijed i odradili još bolji posao.

Nedjelja, Kolovoz 26, 2018 23:12

Posljednjeg dana natjecanja na Europskom paraatletskom prvenstvu u Berlinu brončanu medalju u bacanju koplja osvojio je 27-to godišnji Zadranin Vladimir Gašpar.

Bila je to četvrta brončana medalja za Hrvatsku na ovom prvenstvu do koje je Gašpar u konkurenciji atletičara nižih rastom došao hicem od 32.75 metara što je i njegov osobni rekord.