kk zadar

Srijeda, Svibanj 8, 2019 21:42

Ako je netko i očekivao da će se košarkaši Zadra osvetiti Cedeviti za  dramatičan poraz u prvoj utakmici na Višnjiku sigurno se ugrizao za jezik nakon prvog poluvremena na terenu hrvatskog prvaka.

Utorak, Svibanj 7, 2019 14:04

Tako blizu, ali opet tako daleko. Pokisla lica igrača i stručnog  stožera Zadra nakon otvarajuće utakmice polufinalne serije doigravanja  HT Premijer lige sve su zapravo kazala. Tri tisuće gledatelja na Višnjiku  prisustvovalo je pravoj košarkaškoj drami koja je nakon 45 minuta igre  na kraju pripala Cedeviti. A moglo je i sve biti obrnuto. Da je ušao šut  Marija Littlea s istekom osnovnih 40 minuta Zadrani bi slavili jer bi oni  imali tih 1-0.

Nedjelja, Svibanj 5, 2019 19:48

Prva utakmica polufinala doigravanja između Zadra i Cedevite na Višnjiku donijela je veliku dramu, a pobjednik je na kraju odlučen nakon dodatnih pet minuta. Nažalost po tri tisuće gledatelja u Krešinom domu pobjeda je otišla na stranu gostujuće momčadi koja je u produžetku imala raspoloženog Andriju Stipanovića i na račun negovih osam poena u tom razdoblju otišla je velika prilika za vodstvo Zadra u seriji na tri pobjede u nepovrat.

Utorak, Travanj 30, 2019 21:37

Zadar je uspio. Ostvario je u majstorici na Višnjiku pobjedu protiv MZT-a i tako potvrdio abaligaški status za sljedeću sezonu. Veliki uspjeh, koji je realno gledajući trebao biti i puno prije ostvaren, no ionako će se cijela ovosezonska priča s mnogo amplituda jako brzo zaboraviti, a ostat će činjenica da će u Krešin dom i dogodine dolaziti C. Zvezda, Partizan, Budućnost i ostali regionalni velikani.

Nabrijani Zadar

Nedjelja, Travanj 28, 2019 21:12

Na Baldekinu Zadar je iz dvokoraka izborio polufinale doigravanja HT Premijer lige. Nakon prve teške utakmice na Višnjiku igrači Ante Nazora demonstrirali su u drugoj puno bolju igru i lakše od svih očekivanja ostvarili visoku pobjedu. Nakon majstorice protiv MZT-a sutra u Krešinom domu, očekuje ih polufinalna serija protiv branitelja naslova Cedevite na tri pobjede s tim da Zadar ima prednost domaćeg terena.

Isključenje Dašića

Subota, Travanj 27, 2019 13:51

Mini pobjednički niz košarkaša Zadra nastavljen je i u prvoj  utakmici četvrtfinala doigravanja HT Premijer lige na Višnjiku protiv  Šibenika. Vodstvo 1-0 ostvareno tek dva dana nakon naporne utakmice  u Skopju i to bez dvojice ponajboljih igrača, Luke Žorića i Vladimira  Dašića donijelo je nastavak radosnijih dana koji se žive na Višnjiku.

Četvrtak, Travanj 25, 2019 22:00

Nakon MZT-a dva dana prije uspješno je apsolviran Šibenik u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja domaćeg prvenstva. O predstavi na terenu teško je govoriti u superlativima, jer je nešto više od tisuću gledatelja na Višnjiku gledala dobru košarku tek na refule kao i svoju momčad koja je po običaju jako oscilirala, no naviknuti na to cijele sezone na kraju su uz poneke povike: Uprava odlazi!, ipak zadovoljni izašli iz dvorane.

Četvrtak, Travanj 25, 2019 10:33

Nakon što su seriju kvalifikacija za ostanak u ABA ligi usred Skopju uspjeli prolongirati do majstorice koja se igra u utorak na Višnjiku, košarkaše Zadra točno 49 sati od početka druge utakmice s MZT-om očekuje početak nove serije, one četvrtfinala doigravanja HT Premijer lige protiv Šibenika. Moglo bi se to nazvati i zgusnutim rasporedom, no ove sezone je to nerijetka pojava na Višnjiku gdje su već naviknuti na takav jedan NBA ritam.

Utorak, Travanj 23, 2019 22:26

Zadar je uspio u Skopju izboriti majstoricu kvalifikacija za ostanak u ABA ligi koja će se odigrati u utorak na Višnjiku. Nakon neizvjesne utakmice i lošeg prvog dijela u kojem su zaostajali 12, pa i 14 razlike u posljednjoj četvrtini su obranom uspjeli izbezumiti domaće košarkaše te uz mnogo sreće u posljednjim sekundama i sačuvati pobjedu koju su mogli arhivirati puno ranije i jednostavnije.

Utorak, Travanj 23, 2019 09:59

Dvorana Jane Sandanski u Skoplju bit će poprište večeras u  18 sati možda posljednje utakmice Zadra u ABA ligi do daljnjega. Domaćin MZT ima 'break' s Višnjika i našao se u jedinstvenoj prilici da  pobjedom na svom parketu osigura preko baraža povratak u elitno regionalno društvo. Koliko ima 'špirita' u zadarskoj boci pitanje je koje  najviše muči sve one koje interesira ishod ove serije koja i direktno  odlučuje o budućnosti kluba.