kosarka

Subota, Svibanj 11, 2019 22:24 1

Zadar je uspio produljiti seriju odličnom izvedbom u tri četvrtine utakmice protiv Cedevite, na kraju prokockao 22 prednosti i s(p)retno izvukao pobjedu na kraju. Sažetak je to mnogih uzbuđenja koje su ponudili Zadar i Cedevita u trećoj utakmici polufinalne serije. Tako se serija vraća u Zagreb u srijedu u 20 sati kad je na rasporedu četvrta utakmica, a momčad Ante Nazora je uspjela oprati obraz nakon lošeg izdanja u drugoj utakmici.

Odlično prvo poluvrijeme

Petak, Svibanj 10, 2019 13:41

Martin u Zagreb, Martin iz Zagreba. Iako često korišten u  sličnim prilikama ovaj dijalektni frazem najprikladnije opisuje ono što  su prikazali košarkaši Zadra u drugoj utakmici polufinala doigravanja  protiv Cedevite, izgubivši s čak 39 razlike. Štoviše, dojam je da se Zadrani  nisu ni pojavili u srijedu na parketu Draženovog doma, jer su umjesto  kakvog-takvog otpora hrvatskom prvaku zapravo tek odglumili stative  pored kojih su Cedevitini igrači radili što su god htjeli.

Srijeda, Svibanj 8, 2019 21:42

Ako je netko i očekivao da će se košarkaši Zadra osvetiti Cedeviti za  dramatičan poraz u prvoj utakmici na Višnjiku sigurno se ugrizao za jezik nakon prvog poluvremena na terenu hrvatskog prvaka.

Utorak, Svibanj 7, 2019 14:04

Tako blizu, ali opet tako daleko. Pokisla lica igrača i stručnog  stožera Zadra nakon otvarajuće utakmice polufinalne serije doigravanja  HT Premijer lige sve su zapravo kazala. Tri tisuće gledatelja na Višnjiku  prisustvovalo je pravoj košarkaškoj drami koja je nakon 45 minuta igre  na kraju pripala Cedeviti. A moglo je i sve biti obrnuto. Da je ušao šut  Marija Littlea s istekom osnovnih 40 minuta Zadrani bi slavili jer bi oni  imali tih 1-0.

Nedjelja, Svibanj 5, 2019 19:48

Prva utakmica polufinala doigravanja između Zadra i Cedevite na Višnjiku donijela je veliku dramu, a pobjednik je na kraju odlučen nakon dodatnih pet minuta. Nažalost po tri tisuće gledatelja u Krešinom domu pobjeda je otišla na stranu gostujuće momčadi koja je u produžetku imala raspoloženog Andriju Stipanovića i na račun negovih osam poena u tom razdoblju otišla je velika prilika za vodstvo Zadra u seriji na tri pobjede u nepovrat.

Utorak, Travanj 30, 2019 21:37

Zadar je uspio. Ostvario je u majstorici na Višnjiku pobjedu protiv MZT-a i tako potvrdio abaligaški status za sljedeću sezonu. Veliki uspjeh, koji je realno gledajući trebao biti i puno prije ostvaren, no ionako će se cijela ovosezonska priča s mnogo amplituda jako brzo zaboraviti, a ostat će činjenica da će u Krešin dom i dogodine dolaziti C. Zvezda, Partizan, Budućnost i ostali regionalni velikani.

Nabrijani Zadar

Utorak, Travanj 23, 2019 20:00

Čuli smo se kada je počelo. Internet nudi informacije i pitao  sam ga kako je? Jeli opasno? Vraća li se u Zadra?

- Za sada ne još. Nije toliko loše kako pišu mediji - kazao je Luka Bujas,  zadarski košarkaški trener koji je kao pomoćnik Željka Pavličevića radio  u glavnom gradu Libije, Tripoliju, u ovom trenutku jednom od najopasnijih mjesta na kugli zemaljskoj. Tri dana kasnije, Bujas je zajedno s Pavličevićem i Amerikancima koji su igrali za klub AL-Ittihad  ipak odlučio  otići.

Utorak, Travanj 16, 2019 12:28

Košarkaši Sonik-Puntamika već duže vrijeme igraju onako  kako zadarski navijači vole. Čvrsto, beskompromisno, atraktivno. S mnogo presinga i mnogo "tuče". Momčad je zadarska, a uskoro bi Zadar mogao dobiti novog prvoligaša, odnosno HT Premijerligaša. Da se razumijemo; Puntamičani imaju vjerojatno najjaču momčad u Prvoj ligi (drugom rangu), ali to nije lako pokazati na terenu. Igrači Sonika to prikazuju.

Nedjelja, Travanj 14, 2019 18:49

Nakon malo lošijeg uvoda u utakmicu, košarkaši Sonik-Puntamike relativno su lagano svladali Dubravu sinoć u Jazinama.

Nedjelja, Travanj 14, 2019 15:31

Jučer, 13. travnja 2019. godine, u 19,03 sati u ulici Obala Kralja Tomislava u Zadru u dvorani Jazine došlo je do navijačkih nereda na istočnoj tribini dvorane prilikom početka odigravanja košarkaške utakmice 21.