kosarka

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Utorak, Travanj 5, 2022 08:35

Dolazak Mege na Višnjik označen je u stožeru Zadra utakmicom vrijednom potvrde ostanka u regionalnoj ligi, no nakon 40 minuta kontra mlađahne beogradske momčadi sastav Srđana Helbicha bio je primoran sve odgoditi za novi pokušaj koji im slijedi u petak na Gripama u direktnom dvoboju sa Splitom.

Utorak, Ožujak 29, 2022 08:53

Košarkaši OŠ Smiljevac pobjednici su Prvenstva Zadarske županije, koje je jučer završilo u dvorani ŠRC Mocire. Na trokut turniru pobijedili su gradske rivale iz OŠ Šime Budinića te Sukošan, koji je prethodno bio najbolji na natjecanju izvangradskih škola. Tako će Smiljevac predstavljati Zadarsku županiju na Prvenstvu Hrvatske u Poreču.
Rezultati: OŠ Šime Budinića - OŠ Sukošan 32:39, OŠ Smiljevac - Sukošan 45:32, Smiljevac - Š. Budinić 42:17.

Ponedjeljak, Ožujak 28, 2022 08:46

Košarkaši Gimnazije Vladimira Nazora pobjednici su prvenstva Zadarske županije koje je održano u dvorani ŠRC Mocire. Na završnom turniru igrale su tri škole koje su prethodno bile najbolje u kvalifikacijskim skupinama, a zanimljivo je da je Nazor prošao u finale nakon što je za dva poena bio bolji od Gimnazije Franje Petrića. Pobjednički sastav od 5. do 7. travnja očekuje završnica Prvenstva Hrvatske u Poreču.

Ponedjeljak, Ožujak 28, 2022 08:42

Utakmica s puno preokreta donijela je pobjedu igračicama Zadar Plusa koje su ostale u utrci za osvajanje prvog, ili, u lošijoj opciji, drugog mjesta u borbi za plasman u Premijer ligu. S druge strane, Zadar je četvrtim porazom u Ligi za prvakinje i teoretski izgubio sve izglede te će i sljedeće sezone igrati u drugom ligaškom rangu. Plusice su bolje počele utakmicu i nakon ubačaja Pavičić u 12. minuti povele 26:14.

Utorak, Ožujak 22, 2022 08:35

Košarkašice Gimnazije Franje Petrića pobjednice su Županijskog natjecanja srednjih škola nakon što su u neizvjesnom finalu u dvorani ŠRC Mocire pobijedile učenice iz Gimnazije Franje Petrića. Ekipa iz MIOC-a tako je izborila nastup na završnici Prvenstva Hrvatske u Poreču. Treće mjesto je pripalo Gimnaziji Jurja Barkovića

Utorak, Ožujak 22, 2022 08:23

Mladi košarkaši Jazina Arbanasa u nedjelju su napravili novi veliki korak ka osiguranju ostanaka u Prvoj muškoj ligi. Igrači Marka Selina su nakon velike drame stigli do nove pobjede u drugom razredu hrvatske košarke svladavši makarsku Amforu rezultatom 86:84.

Ponedjeljak, Ožujak 21, 2022 08:30

Odigrano je treće kolo kvalifikacija za Premijer žensku ligu košarkašica. Zadar Plus je u Sukošanu protiv Folke Borovje upisao drugu pobjedu. Uz nekoliko izjednačenja Zagrepčanke su veći dio prve i druge četvrtine bile u prednosti. Najveći plus imale su u 16. minuti (22:27), a potom i dvije minute kasnije (24:29). Tada polagano počinje preokret domaćih koji su na poluvrijeme otišle s prednošću 34:31. Dobra igra nastavila se i u drugom poluvremenu pa je Špinderk u 24.

Petak, Ožujak 4, 2022 11:59

U organizaciji inicijative BRIGom za BILI i Mjesnog odbora Bili brig, u Jordanovom dvorištu osvanuo je novi zanimljivi koš, s likom Micheala Jordana. Po američkoj košarkaškoj ikoni su stanovnici ovog kvarta prozvali dvorište u Put pudarice 32 još 1988. godine i odonda je simbol Air-a tamo uvijek prisutan, a u Jordanovom dvorištu igrale su se generacije Zadrana. Među njima su bili i prvotimci Bulić, Popović, Šarlija, Sičić...

Srijeda, Ožujak 2, 2022 08:43

Košarkašice Zadar Plusa i Zadra izborile su nastup u Ligi za prvakinje. U 14. kolu skupine B Prve lige zadarske ekipe su na domaćem terenu pobijedile Jabuku Zaprešić i Salonu što im je donijelo potvrdu prvog i drugog mjesta na ljestvici. Zadar u subotu još treba odigrati zaostalu utakmicu 8. kola kod Jabuke u gostima, ali rezultat tog dvoboja ne može promijeniti redoslijed na vrhu. U Ligi za prvakinje uz dva zadarska su i dva zagrebačka sastava, Folka Borovje i Orka.

Utorak, Ožujak 1, 2022 08:21

Na Višnjiku su sigurno malo odahnuli nakon prekidanja crnog niza od tri poraza zaključno s neuspjehom u polufinalu Krešinog kupa protiv Cibone. Zadatak ispiranja gorkog okusa nije im bio nimalo težak jer im se na suprotnoj strani terena našla mnogim svojim unutarnjim problemima razbijena momčad Puntamike.