kup kresimira cosica

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Petak, Listopad 9, 2020 13:45

Predstavnik regije Jug u završnici Kupa Krešimira Ćosića je zadarska Diadora. A da Entuzijasti doista vole ovo natjecanje potvrđuje podatak da su i prošle sezone ušli među 16 najboljih momčadi. Ove sezone najprije su se obračunali s »lokalcima« pa su tako svladali Jazine Zadar II i Sukošan, a u finalu regije Jug su u Jazinama preksinoć bili bolji i od prvoligaša Dubrovnika. Nakon prvih deset minuta zadarski sastav imao je deset koševa prednosti (21:11).

Utorak, Listopad 6, 2020 10:03

U polufinalu Kupa Krešimira Ćosića regije jug na kraju utakmice između Diadore i Sukošana semafor je pokazao +31 za Zadrane, iako su gosti veći dio utakmice bili u »igri«. Početna serija domaćih 7:0 natjerala je goste na brzo traženje minute odmora. Sukošan je posložio svoje redove te smanjio na 12:10. Dosta nervozna prva četvrtina završila je vodstvom Diadore 16:10.

Srijeda, Rujan 30, 2020 12:39

Košarkaše Diadore danas u 18 sati u Jazinama očekuje prva službena utakmica u novoj sezoni. U drugom kolu Kupa Krešimira Ćosića protivnik će biti razvojna momčad Zadra, mladići okupljeni pod imenom Jazine Zadar II. Susret gradskih rivala najavili su Mario Pešut, trener Diadore i Domagoj Horvat, mladi razigravač Jazina Zadar II.

Ponedjeljak, Veljača 17, 2020 17:25

»Ko ovo more platit, toga nigdi nima«, poznati je stih Arsena Dedića koji je sigurno bio u mislima svih navijača Zadra u trenucima neopisivog slavlja koje je započelo već u završnim minutama finalne utakmice s Cibonom. Tada su otpuštene sve kočnice, emocije su krenule nekontrolirano izvirati od samih aktera na terenu preko skoro 10 tisuća sretnika koji su se našli u Krešinom domu kao i svih onih koji su ostali zakovani ispred malih ekrana.

Ponedjeljak, Veljača 17, 2020 15:30

Ludinica. Potpuna ludnica. Fešta kakvu samo Zadar može napraviti. Barem kada je u pitanju košarka.
- Napokon smo i to dočekali – kaže Josip, koji za sebe kaže da je »stariji« navijač Zadra... Iako se nama i nije činio pretjerano star. No, da, napokon smo to i dočekali.

Subota, Veljača 15, 2020 21:15

"Kup je naš, Kup je naš" odjekivalo je krcatim Krešinim domom po završetku velike finalne bitke s Cibonom. Zadar je uspio ono što nije uspjelo mnogim generacijama prije i nakon 12 godina suše osvojio konačno trofej kojeg je podigao visoko u zrak 35-godišnji kapetan Ive Ivanov. Zaslužio je kapetan tu čast jer je uistinu predvodio svoju momčad u utakmici koja se jednostavno morala dobiti.

Subota, Veljača 16, 2019 20:21 1

Odjeci nakon drame u polufinalu Kupa "Krešimir Ćosić"  protiv Cibone još se ne stišavaju. Nezadovoljstvo Zadra, ali i onih neutralnijih svjedoka na splitskim Gripama bilo je praktički unisono u  konstataciji da je suđenje imalo utjecaja na konačni rezultat.

Četvrtak, Veljača 14, 2019 19:35 1

Zadar nije uspio doći do finala Krešinog kupa, Cibona je na kraju slavila u dramatičnoj završnici s 83:81. Šteta, jer su Zadrani mogli u nevjerojatnoj utakmici protiv Cibone koja je trajala više od dva sata napraviti  podvig kakav se rijetko viđa na košarkaškim terenima. Polovicom treće  četvrtine na semaforu je stajao rezultat 61:41 u korist Cibone i sve je izgledalo potpuno izgubljeno za Nazorove trupe.

Srijeda, Veljača 13, 2019 21:51 1

Košarkaši Zadra su u ne baš dojmljivoj predstavi u četvrtfinalu pobjednički prešli preko Bosca i na taj način izborili sutrašnje polufinale Kupa "Krešimir Ćosić" protiv Cibone s početkom u 16.30 sati. Osim činjenice da je ostvaren prolaz među najbolje četiri momčadi sve ostalo iz ove utakmice s Boscom Zadrani trebaju što prije zaboraviti.

Srijeda, Veljača 13, 2019 11:33 1

Drugi mjesec u narodnoj predaji naziva se i veljačom prevrtačom zbog čestih promjena vremenskih uvjeta, a i jedini je mjesec u kalendarskoj godini koji ima žensko ime. Za košarkaše Zadra vrijedi potpuno obrnuto, jer je veljača jedini mjesec ove sezone u kojem još nisu upisali poraz. Pobjede nad Goricom, Megom Bemax i Cibonom temelj su stoga ogromnom optimizmu pred današnje otvaranje završnice Kupa "Krešimir Ćosić" koja se do subote održava na splitskim Gripama.