doigravanje

Subota, Svibanj 30, 2015 00:00

Cibona je prvi put ove sezone pobijedila Zadar u dvorani Krešimira Ćosića, te se s 2-0 u seriji plasirala u finale doigravanja prvenstva Hrvatske. U posljednju minutu Zadar je ušao s vodstvom 71:70 i posjedom lopte. Međutim, Jagodić-Kuridža je blokirao pokušaj Ivanova i omogućio Ciboni napad za vodstvo. Gabrić je promašio tricu, ali je Siriščević skočio u napadu, a Ilievski pogodio za 71:72, tek drugo gostujuće vodstvo na utakmici, nakon 34:36.

Četvrtak, Svibanj 28, 2015 00:00

Lovre Bašić preuzeo je ulogu vođe zadarske momčadi u možda i najvažnijem trenutku sezone. Nakon što je u ABA ligi odigrao svega 10 utakmica s prosjekom od 10 minuta, te je između studenog (ozljeda koljena na utakmici u Szolnoku pa operacija) i ožujka (povratak u 25. kolu protiv Partizana) izbivao s terena gotovo četiri mjeseca, u Ligu za prvaka krenuo je kao nominalno drugi razigravač, iza Juraja Segarića. A kada je Segarić, prije utakmice sa Šibenikom u 8.

kkzadarfinale_johnson
Petak, Lipanj 5, 2009 00:00

HRVOJE PERIĆ

- Ubila nas je treća četvrtina u kojoj smo prosuli tu veliku prednost iz prvog poluvremena. Ne znam što bih drugo rekao. Zaslužena pobjeda Cibone.

ROK STIPČEVIĆ

kkzadarkksibenik0409_sagadin

kkzadarfinale_cibona

Košarkaši Cibone prvaci su Hrvatske za 2009. godinu. Zagrepčani su do naslova došli pobijedivši Zadra sa 3-1 u finalnoj seriji, a posljednji bod upisali su jučer kada su u dvorani Krešimira Ćosića slavili rezultatom 69-71. Iako je Zadar puno bolje krenuo u utakmicu, te u dva navrata imao čak i 16 poena prednosti, „vukovi" su se u trećoj četvrtini vratili u egal, a onda u neizvjesnoj završnici, doslovno u posljednjim desetinkama susreta izborili naslov prvaka.

kkzadarfinale_juby

Nikša Prkačin do posljednje je sekunde za 21 minutu provedenu na terenu ubacio samo jedno slobodno bacanje. U posljednjem Ciboninom napadu koji je trajao točno tri sekunde, pri nerješenom rezultatu, kapetan „vukova" je skočio i odbijenu loptu nakon promašaja Andrića samo lagano ugurao u koš i tako donio Ciboni 15. naslov prvaka Hrvatske. Čudna je to utakmica bila. Zadar je krenuo odlučno da slomi gostujući otpor već u prvom poluvremenu što mu je djelomice i uspjelo.

kkzadar_kkcibona_ph05_stipcevic3
Srijeda, Lipanj 3, 2009 00:00

Sagadin govori što misli, Perasović odgovara što misli da treba odgovoriti. Glasilima to itekako dobro dođe jer mogu malo začiniti ozračje u finalu, a dijelom i zato što igra kao takva nije na stupnju koji bi mogao oduševiti košarkaške ljubitelje

kkzadar_kkcibona_0509ph_rancic
Utorak, Lipanj 2, 2009 00:00

Pobjeda u drugoj utakmici, potom već spomenuto raščišćavanje situacije oko trenera za novu sezonu, nedvojbeno su Zadru donijeli određenu količinu pozitivnih tenzija

kkzadarph0609_anderson

Cibona je ponovno pobijedila Zadra u Draženovom Domu i tako povela sa 2-1 u finalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske. Za razliku od prve utakmice kada su se Zadrani čitavo vrijeme držali na desetak poena zaostatka, ovoga puta momčad Zmage Sagadina u potpunosti se raspala u drugoj četvrtini kada su primili seriju od čak 17-0 (najveću ove sezone, istu kao protiv Zvezde u Beogradu) i potonuli na velikih i nedostižnih -27.

kkzadarph0609_gecevski

Nemirno je bilo u press centru dvorane Dražena Petrovića nakon završetka treće utakmice finala doigravanja prvenstva Hrvatske. Kao i nakon prve utakmice treneri Cibone i Zadra, Velimir Perasović i Zmago Sagadin malo su se porječkali po pitanju sudačkog kriterija, no na koncu su jednoglasno zaključili da je Cibona bila bolja momčad i zasluženo došla do druge pobjede.