Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
vrankovic
Utorak, Lipanj 8, 2010 00:00

Zadar je pokazao da dobro iskorištava svoje prednosti i odgovorio je odlično Ciboni sa sastavom kojeg ima - kaže Vranković

Ponedjeljak, Lipanj 7, 2010 00:00

Euforija u gradu košarke dosegla je svoj vrhunac. Prva finalna utakmica u Zagrebu bila je samo zagrijavanje. Malo je Zadrana vjerovalo da igrači Danijela Jusupa mogu „skinuti" Cibonu pod tornjem. No, kada su to uspjeli, grad je odjednom živnuo.

kkzadar_kkcibona_3

Košarkaši Zadra u svojoj dvorani igraju utakmicu koja im može donijeti treći naslov prvaka Hrvatske. U seriji koja se igra na tri pobjede, Zadrani su protiv Cibone poveli 2-0, ali prošle subote nisu uspjeli iskoristiti prvu meč loptu u Zagrebu, iako, nije mnogo nedostajalo da pometu vječnog rivala. Veći dio utakmice bili su u egalu i držali priključak, no Cibona je te večeri imala nešto što Zadar nije, a to je nevjerojatan šut za tri poena.

kkcibona_kkzadar1006_stipcevic_udrih

U 40 minuta svašta se može dogoditi, a jedino što se nikako ne smije dogoditi je to da Zadrani izgore od prevelike želje. Jer sport je bezbroj puta dokazao koliko varljiv može biti

kkcibona_kkzadar1006_boisa
Subota, Lipanj 5, 2010 00:00

VLADIMER BOISA

- Bili smo dobri, držali smo se do samog kraja utakmice, no presudio je odličan vanjski šut Cibone. Bila je dobra utakmica, prava finalna i nadam se da ćemo potvrditi naslov u utorak. Pritisak postoji, no on je sastavni dio sporta i ne može se igrati finale bez pritiska. Mi ako mislimo uzeti naslov onda ne smijemo razmišljati o pritisku nego krenuti uzeti pobjedu u utorak i proslaviti je sa svojim navijačima koji su bili fenomenalni danas.

MARKO TOMAS

kkzadar_kkcibona1005_slavlje2
Utorak, Lipanj 1, 2010 00:00

Zadar u ovakvoj atmosferi jednostavno nije mogao izgubiti. Ne ovaj put. Pred oko osam tisuća gledatelja, koji su od prve do posljednje minute zdušno bodrili svoje ljubimce, igrači Danijela Jusupa borili su se kao lavovi. Odigrali su fantastično prvo poluvrijeme, u kojem su obranom uništili bezidejnu Cibonu i na otvaranju drugog dijela došli do najvećih +16.

kkzadar_kkcibona_trent plaisted_1

Cibona je favorit, govorilo se uoči prve utakmice finala doigravanja prvenstva Hrvatske u Zagrebu. S pravom, jer Zagrepčani su do sada ove sezone, što u NLB ligi, što u Europi pa na koncu i u ligi za prvaka, igrali bolje i ostvarili bolje rezultate nego Zadrani. No, Zadar je u prvih četrdeset minuta finala nadigrao protivnika u njegovoj dvorani i zasluženo poveo s 1-0 u seriji, koja se igra na tri dobivene utakmice.

kkzadar_kkcibona1005_jusup

Kaže se da je prva utakmica u doigravanju ključ serije, no kad se nakon prve gostujuće uzme i druga domaća pobjeda onda su snovi o naslovu prvaka teška realnost. Tko god da je pratio utakmicu iz Krešinog doma mogao je vidjeti sve ono što košarka može pružiti, preokret na preokret, a ovaj put Fortuna je bila na strani Zadra koji s 2:0 nad Cibonom otvorenog garda ističe kandidaturu za, pomalo iznenađujućeg, osvajača naslova države.

Kako uoči večerašnjeg derbija dišu igrači Zadra? Prvo još jedan kratak osvrt na prvu utakmicu u Zagrebu, jer ipak je ona štošta promijenila u ovoj finalnoj seriji. Kapetan Tomislav Ružić će reći.

kkzadar_kkcibona1005_28

Zadar je pobijedio Cibonu pred ispunjenom Dvoranom Krešimira Ćosića. Iako je uvijek bila tu u blizini, atmosfera se vratila uz parket Višnjika, a svi se nadaju da unatoč lijepom ugođaju ovakve prilike u ovoj sezoni više neće biti. Značilo bi to da će Zadar već u subotu u Zagrebu osvojiti naslov...