paola borovic

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Srijeda, Siječanj 16, 2019 19:45

Prije sedam godina, točnije 2011., osvojila je drugo mjesto u  izboru za najbolju sportašicu. Prva je bila Marcela Marić, skakačica u vodu, koja je pobijedila tijesnom razlikom u bodovima (47:44). No, nakon  tog srebra 2018. stiglo je i zlato. Čisto, sigurno, uvjerljivo.

Utorak, Srpanj 31, 2018 11:34

Na stadionu Mladosti u Zagrebu prošli vikend održano je atletsko Prvenstvo Hrvatske. Zadrani su, kao i prethodnih godina, medalje osvajali za zagrebačke i splitske klubove. Paoli Borović je bio dovoljan jedan ispravan skok za pobjedu u troskoku, no pritom se i ozlijedila te nije mogla braniti titulu državne prvakinje u skoku u dalj.

Nedjelja, Srpanj 22, 2018 20:25

U Staroj Zagori u Bugarskoj održano je Atletsko prvenstvo Balkana, a hrvatska reprezentacija je sa tri zlata, dva srebra i pet brončanih odličja osvojila šesto mjesto među 16 reprezentacija. Hrvatski olimpijci Andrea Ivančević i Ivan Horvat te mladi reprezentativac Sven Cepuš osvojili su zlata, a Zadranka Paola Borović je u troskoku s osobnim rekordom i drugim rezultatom svih vremena u Hrvatskoj (13,55 m) osvojila brončanu medalju. Hrvatski rekord drži Silvija Mrakovčić koja je 1995.

Petak, Srpanj 14, 2017 21:07

Paola Borović u svom drugom uzastopnom finalu u troskoku na Europskom prvenstvu do 23 godine osvojila je deseto mjesto. U konkurenciji 12 natjecateljica u poljskom Bydgoszczu Borović je najduži skok, 13,14 m upisala u drugoj seriji nakon što je u prvoj prestupila, a potom u trećoj skočila 13,04. Tako nije uspjela ući među osam najboljih djevojaka koje su dobile još tri prilike.

Četvrtak, Srpanj 13, 2017 21:33

Drugi put zaredom Paola Borović izborila je nastup u finalu troskoka na Europskom prvenstvu do 23 godine. Prije dvije godine uspjelo joj je to u Tallinnu (Estonija) da bi u današnjim kvalifikacijama u poljskom Bydgoszczu normu za finale skočila već u prvoj seriji. Zadranka je u prvom pokušaju dohvatila 13,08 metara, tri centimetra duže od norme. Najduži skok kvalifikacija imala je Francuskinja Yanis David (13,75 m), a i svih preostalih 10 finalistkinja imale su bolji rezultat od Borović.

Utorak, Srpanj 28, 2015 00:00

Drugog dana pojedinačnog Prvenstva Hrvatske u atletici za  seniore i seniorke u Varaždinu Paola Borović (Dinamo-Zrinjevac) osvojila je drugu zlatnu medalju. Nakon prvog mjesta u troskoku, Zadranka  je bila najbolja i u skoku u dalj (5,98 m). Paolina klupska kolegica Katarina Gašparović bila je treća (5,41 m), a u dalju su nastupile i dvije  članice AŠK Zadar. Andrijana Lukić osvojila je peto (5,34 m), a Iva Žilić  sedmo mjesto (5,01 m).

Utorak, Veljača 17, 2015 00:00

U Rijeci je prošli vikend u organizaciji Atletskog kluba Kvarner održano prvo dvoransko Prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke do 23 godine. S dvije titule prvakinje Hrvatske Zadranka Paola Borović, članica Dinamo-Zrinjevca, bila je najuspješnija sudionica natjecanja, računajući mušku i žensku konkurenciju. Prva mjesta Borović je osvojila u skoku u dalj sa 5,87 m i u troskoku s osobnim dvoranskim rekordom 13,08 m.