prijem kod gradonačelnika

Mladim sportašima obećana podrška Grada u budućnosti

Autor: Vanja Mirčeta

20.12.2022. 10:32

Mladi zadarski sportaši koji su u ovoj godini ostvarili zavidne rezultate jučer su sa svojim trenerima bili na prijemu kod gradonačelnika Branka Dukića.

Njihov naporan rad i predanost treninzima isplatili su se te su osvojili brojne medalje.

Na projemu su bili: Plivački klub Zadar – Lucija Mijolović koja je osvojila 1. i 2. mjesto na Europskom prvenstvu u plivanju za osobe s poteškoćama i njena trenerica Danijela Kurtin; Klub skokova u vodu Zadar 2011. – Matej Nevešćanin koji je osvojio srebrnu medalju u sinhro skokovima u vodu na Svjetskom prvenstvu u Montrealu; Marko Huljev koji je na istom natjecanju bio peti i njihov trener Marko Sutlović, te predsjednik Nacionalnog saveza skokova u vodu Marko Nevešćanin.

Čestitke su zaslužili i Gimnastički klub Salto – Tomislav Pavić – zlato na konju s hvataljkama; Greta Gašparović – zlato na preskoku, Lea Kapular – zlato na dvovisinskim ručama, Niko Nevešćanin – 4. mjesto na preči i Franko Šušić – bronca na konju s hvataljkama (svi na međunarodnom turniru u Novom Sadu), te njihovi treneri Josip Morožin i Alena Šimić.

Gradonačelnik im je svima čestitao na uspjesima i obećao podršku Grada Zadar i u budućnosti.