Prva liga odbojkašica

Druga pobjeda za bijeg sa začelja

Autor: Šime Ćurko

06.02.2023. 17:36

Zadranke su u nastavak sezone krenule s tri boda protiv Zagreba u utakmici koja je, bez obzira na konačnih 3:0, imala rezultatsku neizvjesnost. Posebno to vrijedi za završnicu prvog seta u kojem su se »plavo-bijele« dvaput vraćale nakon minus dva (18:20, 19:21). Kod 22:23 domaća klupa je pozvala minutu odmora, nakon koje je Zadar povezao tri poena i poveo 1:0. U drugom setu nije bilo dvojbi, domaće su vodile od prvog poena, a Zagreb je jedino zaprijetio kada je smanjio na 19:17. I tada su Domeniko i Robert Kresoja pravovremeno reagirali, pozvali igračice na odmora nakon čega je prednost narasla na 2:0. Gotovo isti rasplet donio je treći set, u kojem se odlučujućom ponovno pokazala domaća minuta odmora pozvana kada se Zagreb približio na 22:20. U 13. kolu Zadar očekuje gostovanje kod Drenove.