VIDEO LeBron i društvo nadoknadili 27 poena zaostatka kod Dončića i Irvinga, Jokić zablistao protiv Clippersa

Autor: Portal Novi list

27.02.2023. 07:47

Trae Young sa sirenom potopio Netse

RIJEKA Mavsi su prokockali čak 27 poena prednosti protiv Lakersa. Luka Dončić (26), Kyrie Irving (21) i društvo djelovali su nakon prve četvrtine toliko nadomoćno da se činilo da se gostima iz Los Angelesa sprema veliki debkl. No, Anthony Davis (30 poena, 15 skokova), LeBron James (26 poena) i ekipa su polako nagrizali prednost i istekom treće četvrtine stigli na “minus tri” da bi u posljednjoj dionici uslijedio potpuni preokret.

– Moramo odrasti ako želimo osvojiti prvenstvo. Lakersi su nam pokazali da ne pobjeđuje zec, već kornjača – rekao je nakon utakmice Jason Kidd,  trener Mavericksa.

De‘Aaron Fox je zabio 33 poena uz osam asistencija za pobjedu Sacramento nad Oklahomom (115:124). Isaiah Joe (24) je predvodio strijelce Oklahome za koju je Dario Šarić odigrao nešto više od osam minuta i postigao dva poena.

Ivica Zubac nije igrao u porazu Clippersa od Nuggetsa nakon produžetka. Nikola Jokić je ponovo zablistao s još jednim “triple-doubleom” –  40 poena, 17 skokova i deset asistencija. Kawhi Leonard je uzvratio s 33 poena.

Trae Young (34 poena) je elegantno iskoristio posljednji napad Hawksa i naoko rutinski sa sirenom pogodio za pobjedu nad Netsima. Nekoliko sekundi ranije Cam Johnson je tricom poravnao na 127:127.

Bucksi su i bez Giannisa Antetokounmpa stigli do 14. uzatopne pobjede. Jrue Holiday je zabio 33 poena.