Svjetski skijaški kup

Odermatt nastavio s fenomenalnim rezultatima na startu sezone

Autor: Zadarski list

10.12.2022. 15:30

Fenomenalan Marco Odermatt pobijedio je u veleslalomu u Val d’Isereu. Nakon pobjede na otvorenju sezone, nekoliko postolja u brzim disciplinama tijekom “američke turneje” i današnja nova pobjeda, jedno je od najboljih otvorenja jedne sezone Svjetskog kupa u povijesti.

Prošlogodišnji osvajač Velikog kristalnog globusa, danas je izdominirao konkurenciju u francuskom zimovalištu.

Na kraju prve vožnje sve osim Manuela Fellera, Odermatt je ostavio na preko 1 sekunde zaostatka. Na kraju, nakon druge vožnje čak je i Feller kasnio preko 1 sekunde, koji je nakraju završio drugi.

Na treće mjesto popeo se Slovenac Žan Kranjen s +2,05 sekundi zaostatka.

Hrvatski skijaš, Filip Zubčić, u prvoj vožnji startao je 13., no ubrzo nakon starta dogodila mu se velika greška, a potom u sredini staze stigla je nova greška i odustao je. Filip je bio jedini hrvatski predstavnik danas.

U veleslalomskom poretku Odermatt vodi s maksimalnim brojem bodova, a drugi je Kranjec sa 60 bodova zaostatka.

U ukupnom poretku Odermatt je također vodeće i ima 140 bodova prednosti pred Norvežaninom Aleksandrom Aamondtom  Kildeom,