18 C°

Ligue 1

Reims iznenadio Lille i izvukao bod, Strasbourg još uvijek ne zna za pobjedu kod kuće u ovoj sezoni

Autor: A.P.

02.01.2023. 19:56

Igrači Lillea nisu uspjeli pobjedom startati novu godinu. Oni su, iako su bili veliki favoriti, osvojili tek bod u prvoj svojoj utakmici u 2023. i to pred domaćom publikom protiv Reimsa.

Poveo je Lille u 32. minuti preko Johnatana Davida, a pogodak vrijedan jednog boda za Reims zabio je Cajuste u 79. minuti.

Lille je bio daleko bolja ekipa na terenu, no unatoč brojnim prilikama nisu uspjeli osvojiti “puni plijen”.

U prvoj utakmici današnjeg dana, što se Ligue 1 tiče, moglo se uživati u golijadi u Strasbourgu. Na toj je utakmici domaći Strasborug poražen od Troyesa rezultatom 3:2.

Zanimljivo je kako Strasbourg u ovogodišnjoj sezoni još kod kuće nije pobijedio.

Troyes je u današnju utakmicu krenuo fantastično i već je u 20. minuti vodio 2:0. Zaslužni za to bili su Ripart i Rony Lopes. Do kraja prvog poluvremena domaćin je uspio prepoloviti vodstvo golom Dialloa u 41. minuti.

Početkom drugog dijela domaćin je izjednačio preko Doukourea.

Pogodak vrijedan tri boda za Troyes zabio je Chavalerin u 78. minuti.

Vodeći PSG sinoć je upisao prvi poraz ove sezone, no unatoč tome i dalje je prvi na tablici. Njima “za petama” je Lens, koji ih je jučer pobijedio, dok je treći Marseille, koji još nije odigrao svoju prvu ovogodišnju utakmicu.

Nakon dosadašnjih rezultata Lille je i dalje 7., a Reims isto tako ostao na svojoj poziciji, 11.

Troyes se ovom pobjedom digao na 13. mjesto, a Strasbourg je i dalje predzadnji i samo ga čudo može spasiti od toga da izbjegne relegaciju u drugu ligu na kraju sezone.