Skijaško trčanje

Marko Skender i Petar Perušić ostali bez finalnih nadmetanja na SP-u u sprintu

23.02.2023. 13:56

Skender je kvalifikacije završio na 70. mjestu s vremenom od tri minute i 23.91 sekundi

PLANICA Hrvatski reprezentativci u skijaškom trčanju Marko Skender i Petar Perušić nisu se uspjeli kvalificirati za finalna nadmetanja u sprintu klasičnom tehnikom na Svjetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama u slovenskoj Planici.

Skender je kvalifikacije završio na 70. mjestu s vremenom od tri minute i 23.91 sekundi. Njegov zaostatak za najbržim, Norvežaninom Erikom Valnesom (2:55.50 minuta) bio je 28.41 sekundi, a za plasman među najboljih 30 trebalo je zaostati za nešto više od 12 sekundi (12.34).

Za 21-godišnjeg Skendera ovo je četvrti nastup na svjetskim prvenstvima, dok je 18-godišnji Petar Perušić u svom drugom nastupu među najboljim seniorima svijeta osvojio 98. mjesto u sprinterskim kvalifikacijama s vremenom 3:41.98 minuta.

Briljirali su Norvežani koji su osvojili prva tri mjesta. Branitelj naslova Johannes Hoesflot Klaebo je bio drugi (+1.01), a Paal Goldberg treći (+3.65).