13 C°

Serie A

Milan godinu otvorio pobjedom nad Salernitanom, Rafael Leao i Sandro Tonali strijelci

Autor: Hina

04.01.2023. 16:04

RIM  Nogometaši Milana otvorili su nastavak talijanskog prvenstva gostujućom pobjedom protiv Salernitane sa 2-1 u susretu 16. kola Serie A.

Milan je sjajno ušao u susret i već nakon 15 minuta gosti su vodili sa 2-0. Strijelci su bili Rafael Leao (10) i Sandro Tonali (15).

Brahim Diaz je u 58. minuti zabio i treći gol za Milan, ali je pogodak poništen nakon asistencije VAR-a. U 83. minuti je Federico Bonazzoli smanjio rezultat vrativši nadu domaćinima, no više nije bilo golova.

Ante Rebić nije nastupio za Milan zbog ozljede mišića, dok je Domagoj Bradarić odigrao cijeli susret za Salernitanu.

Identičnim rezultatom Sampdorija je na gostovanju pobijedila Sassuolo osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Manolo Gabbiadini (25) i Tommaso Augello (28) su zabili za goste, dok je za Sassuolo strijelac bio Domenico Berardi u 64. minuti iz kaznenog udarca. Martin Erlić nije nastupio za Sassuolo.

U preostalim susretima sastaju se Spezia – Atalanta, Torino – Verona, Roma – Bologna, Lecce – Lazio, Cremonese – Juventus, Fiorentina – Monza, Inter – Napoli, te Udinese – Empoli.

Milan je današnjom pobjedom smanjio zaostatak za vodećim Napolijem na pet bodova, no Napoli ima utakmicu manje.

Na trećem mjestu je Juventus (31), dok je Lazio četvrti (30), a ispred oba kluba su današnji ogledi.

Zadnje tri pozicije drže Sampdoria (9), Cremonese (7) i Verona (5).