6 C°

Kup Vinka Dobrića

Odbojkaši osječke Murse nakon velike drame svladali Mladost i osvojili svoj treći Kup Hrvatske

15.03.2023. 22:39

O pobjedniku je tako odlučivao "tie-break", odnosno peti set u kojemu je Mladost bila u prednosti do rezultata 9-8, a onda su Osječani s nekoliko fenomenalnih reakcija u obrani uspjeli osvojiti pet od sljedećih šest poena i stići u dobitnu poziciju

Odbojkaši osječke Murse pobjednici su ovosezonskog izdanja Kupa “Vinko Dobrić“, oni su u zagrebačkom Domu odbojke svladali domaću Mladost sa 3-2 (25-19, 27-25, 22-25, 22-25, 15-11).

Za Mursu je ovo treći naslov u ovom natjecanju, Kup su osvajali i 2011. te 2021. godine.

Mursa je dobila prva dva seta, a u četvrtom je sjajno krenula i povela sa 8-1, pa 10-3, no nije uspjela i sačuvati tu prednost. O pobjedniku je tako odlučivao “tie-break”, odnosno peti set u kojemu je Mladost bila u prednosti do rezultata 9-8, a onda su Osječani s nekoliko fenomenalnih reakcija u obrani uspjeli osvojiti pet od sljedećih šest poena i stići u dobitnu poziciju.